Zamknij
REKLAMA

Niektóre odchodzą z mody, a inne po prostu powstającą — stare cegły

08.58, 22.09.2022 materiał partnera
pixabay

Konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych nie są już obiektem podziwu, a raczej cechą architektury i wzornictwa. Zastępuje je więc nowa moda, a mianowicie stare cegły. Coraz częściej stosuje się je na ściany wewnętrzne. Podobne rozwiązania polecane są w korytarzach, przedpokojach i kuchniach. Zarówno w miejskich mieszkaniach, jak i podmiejskich domkach, ściany mogą być obłożone starymi cegłami. 

Stylowe stare cegły są popularne 

Jeśli chcesz poczuć naturę w swoim domu, dlaczego nie uczynić przestrzeni dekoracyjnej i nadać jej rustykalny charakter? Stare, odsłonięte cegły to dobry pomysł na dekorację ścian. Możesz po prostu zdecydować się na styl z czerwonawymi odcieniami lub możesz pójść na bardziej awangardowy krok, taki jak użycie białe starych cegieł. Ponadto, jeśli masz możliwość zainstalowania świetlików lub dużych okien, aby wpuścić naturalne światło i zaoszczędzić energię, pozwoli to przestrzeni oddychać. Stara cegła z powrotem wchodzi do Polskiej mody dekoracyjnej mieszkania w wewnętrznej jej części. Starą cegłą można dekorować: 

  • kuchnie – stylowo wygląda, 
  • łazienkę – daje inny urok, 
  • salon – gdzie spędzamy dzień, 
  • sypianie – w nastrojowym stylu. 

Stara cegła nadaje się do dekorowania każdego pomieszczenia niekoniecznie codziennego użytku. Zastosowanie starej cegły jest wsze ogromne. A powracająca moda na starą cegłę sprawia, że będzie ona non stop stosowane. 

Stare cegły tworzą wspaniałe wnętrza 

Wśród dekoracji wykorzystujących panele imitujące kamień, stare cegły są tym rodzajem paneli dekoracyjnych, które oferują całkowicie naturalny i realistyczny wygląd. Możesz wykorzystać cegły do dekoracji ścian swojego domu i osiągnąć indywidualny wygląd, o którym zawsze marzyłeś. Idealnie nadaje się także, do dekoracji biura czy wszelakich stylowych gabinetów. 

Stare cegły są wyjątkowe w swojej klasie 

Są one dostępne w wielu różnych wykończeniach i kolorach, także o różnym wyglądzie i rozmiarach. Najważniejszą cechą starych cegieł jest to, że obłożone nimi ściany przybierają bardziej ochrowy lub czerwonawy odcień, dzięki czemu dobrze komponują się z nowoczesnymi meblami i funkcjonalnymi, staromodnymi przestrzeniami. 

Cegły używane do budowy ścian zewnętrznych domów mają zazwyczaj płaską, niebłyszczącą fakturę. Istnieją sposoby, aby nadać ścianom błyszczący wygląd. Jeśli planujesz zastosować mokre wykończenie do ścian zewnętrznych domu z cegły, musisz wiedzieć, jakie narzędzia i materiały są potrzebne do wykonania pracy z powodzeniem. Ponowne wykorzystanie starych, popękanych lub zniszczonych cegieł nie wydaje się tylko modą. Wiele osób podziwia opatentowane materiały budowlane, a pomysłów na genialne ponowne wykorzystanie jest niezliczona ilość. Muszą tylko wiedzieć, gdzie i jak je zastosować. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%