Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

00:00, 05.08.2022 | materiał partnera

Nieruchomości w Polsce nie należą do tanich, a często dom lub mieszkanie stanowi najważniejszy majątek rodziny. Chronić go można na kilka sposobów - wstawiając drzwi antywłamaniowe, instalując monitoring oraz nowoczesne systemy alarmowe. Nigdy jednak nie uzyska się gwarancji, że złodzieje nie dostaną się do domu, a przecież nie tylko oni są realnym zagrożeniem. Powódź, pożar, huragan, czy pęknięta rura, również mogą narazić właścicieli nieruchomości na ogromne straty. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie, które pokryje wydatki związane ze zniszczeniem lub utratą majątku. Na jaką polisę się zdecydować? Jak dokonać wyboru?

Na czym polega ubezpieczenie mieszkania?

Polisy mieszkaniowe należą do szerszej grupy, która określana jest mianem ubezpieczenia mienia. Celem ich posiadania jest ochrona majątku w postaci nieruchomości oraz mienia ruchomego, które się w niej znajduje. Najprościej mówiąc, ubezpieczenie mieszkania lub domu to umowa zawarta pomiędzy klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. Klient zobowiązuje się płacić określoną składkę, a w zamian za to ma zagwarantowaną rekompensatę finansową po zaistnieniu konkretnych zdarzeń.

Polisy mieszkaniowe można podzielić na ubezpieczenie od ryzyk nazwanych i ubezpieczenie od ryzyk wszystkich. W pierwszym wariancie zabezpieczone jest mienie od wypunktowanych zdarzeń. W wariancie All Risks ubezpieczony jest chroniony przed wszystkimi możliwymi ryzykami poza wpisanymi do umowy jako wyłączenia odpowiedzialności.

Ubezpieczenie nieruchomości chroni konkretne mienie w określonym czasie. Każda polisa obarczona jest ograniczeniami w postaci karencji, wyłączeń odpowiedzialności i limitów. Nie istnieje więc polisa, która zabezpieczy ubezpieczonego na każdą okoliczność, chociaż oczywiście bez problemu można nabyć produkt, gdzie w zakresie ochrony znajduje się nawet ponad 30 zdarzeń. Więcej o tym, co obejmuje ubezpieczenie przeczytasz na https://domardevelopment.pl/ubezpieczenie-mieszkania-co-obejmuje/.

Cena czy zakres - jak dokonać wyboru polisy?

Dostępne na rynku ubezpieczenia mieszkania różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także zakresem. Co istotne, można je dopasowywać do własnych potrzeb i wymagań. Każde rozszerzenie podstawowej polisy wiąże się z wyższymi kosztami, ale także zdecydowanie lepiej zabezpieczają majątek. Jeśli budżet jest ograniczony, to niekoniecznie będzie stać klienta na kompleksową ochronę. Zawsze jednak warto jest zobaczyć kilka rozszerzeń, ponieważ nie są one przesadnie drogie, a mogą przynieść wiele wymiernych korzyści.

To, która oferta będzie najlepszym rozwiązaniem zależy od skorelowania możliwości finansowych, specyfiki nieruchomości, a także indywidualnych potrzeb oraz obaw. Najlepszą opcją jest rzecz jasna wybór kompleksowej polisy, dlatego warto dostosować taki produkt, który będzie pokrywał się zakresem i możliwościami finansowymi. Dzięki temu można zabezpieczyć swój majątek na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń i pokryć koszty ewentualnych remontów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%