Zamknij
REKLAMA

Czy wakacje to dobry okres na zakup samochodu?

00:00, 15.07.2022 | materiał partnera

Lipiec i pierwsza połowa sierpnia okres, który cieszy się największą popularnością jeśli chodzi o wyjazdy. Jest wtedy długo jasno a wieczory są ciepłe. Do nowego roku szkolnego jest jeszcze daleko i można w końcu odpocząć. Jak wakacje wpływają na rynek samochodów? Czy jest to odpowiedni czas na zmianę auta skoro większość Polaków myśli o wyczekiwanych wakacjach?

W wakacje łatwiej znaleźć perełkę w komisie

W okresie poza wakacyjnym obrót samochodami cały czas jest duży – wyjątek stanowią oczywiście okresy okołoświąteczne. Osoby przymierzające się zmiany samochodu na bieżąco śledzą oferty we wszystkich większych serwisach ogłoszeniowych i szansa zna znalezienie „perełki” „igły” czy jak to nazwiemy jest stosunkowo mała. Zawsze przecież może ktoś być szybszy.

Wakacje to jednak czas, w którym zainteresowanie wielu osób umyka w kierunku plaży, słońca i drinka na leżaku – do zmiany samochodu wrócą po urlopie. Wakacje to odpowiedni moment na szukanie naprawdę ciekawych ofert! Zobacz samochody osobowe na sprzedaż: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/

W wakacje łatwiej negocjować cenę samochodu!

Kiedy na co dzień telefony dzwonią w sprawie samochodów właściciele komisów i dealerzy i tak mają dużo pracy i sprzedają auta w tempie zaspokajającym ich plany sprzedażowe. Co jednak zrobić kiedy w wakacje telefon dzwoni mniej? Wiele firm skłonnych jest zaakceptować niższą marże by wakacje nie były okresem bez sprzedaży. Próbuj, zatem negocjować cenę. Pole do negocjacji w tym okresie jest najlepsze! Zobacz jak negocjować cenę auta używanego.

Na negocjację ceny bardziej chętni są również prywatni właściciele aut. Powód jest dokładnie ten sam. Mniejsze zainteresowanie ofertą sprawia, że wydaję się, że cenę auta trzeba obniżyć by auto się sprzedało. Lepszy przecież wróbel w garści niż gołąb na dachu.

W wakacje niektórych wad samochodu nie widać

To, niestety, problem, o którym dość łatwo zapomnieć. W ciepłe słoneczne dni nawet samochody, które mają problemy z odpalaniem w chłodniejsze dni bardzo często zapalają bez najmniejszego wysiłku. Kupując więc starsze auto, w szczególności diesla powinniśmy zachować większą ostrożność. Dobrym pomysłem jest też wtedy oglądanie auta z zaprzyjaźnionym mechanikiem.

Plusem za to jest to, że możemy sprawdzić czy klimatyzacja działa poprawnie. W tym przypadku nie będziemy mieli wątpliwości czy jest ona w pełni sprawna czy tylko świeci się kontrolka.

Sprzedaż auta w wakacje

Patrząc z drugiej strony można powiedzieć , że nie ma sensu na siłę szybko sprzedawać swojego samochodu w wakacje. Jeśli trafi się kupiec i cena nas satysfakcjonuje to dobrze. Jeśli nie lepiej cierpliwie poczekać do września. Oczywiście jeśli nie mamy noża na gardle. Chcąc sprzedać auto warto od razy wystawić ogłoszenie i cierpliwie czekać. Darmowe ogłoszenia motoryzacyjne znajdziesz tutaj: https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/

Artykuł powstał przy współpracy serwisu ogłoszeniowego Sprzedawacz.pl oferującego darmowe ogłoszenia we wszystkich kategoriach.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%