Zamknij

Jak działają wypełniacze tkankowe?

12:35, 24.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:35, 24.06.2022

Skóra z czasem traci swoje właściwości. Substancji odżywczych jest w jej warstwach coraz mniej, zmienia się również poziom nawilżenia i jędrności. W pewnym momencie przestają działać kremy oraz codzienna, zewnętrzna pielęgnacja. Wówczas skóra potrzebuje wewnętrznej ingerencji z wykorzystaniem najnowszych technologii medycyny estetycznej. Właśnie dlatego wiele kobiet szuka rozwiązań, które pomogą im utrzymać odpowiedni stan cery i cieszyć się młodym i promiennym wyglądem przez długi czas. Jedną z propozycji są wypełniacze tkankowe, które działają szybko i skutecznie.

Jakie wyróżniamy rodzaje wypełniaczy tkankowych?

Wypełniacze tkankowe to nic innego jak syntetyczne substancje, które wykorzystuje się w medycynie estetycznej. Najpopularniejszym i najbardziej znanym jest kwas hialuronowy, ale gabinety kosmetologiczne stosują ich o wiele więcej. Możemy wyróżnić między innymi hydroksyapatyt wapnia czy kwas polimlekowy. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym zadaniem jest wypełnienie tkanek oraz uzupełnienie braków w ich strukturach. Efektem jest osiągnięcie młodego, zdrowego wyglądu oraz poprawienie owalu twarzy. Aby uzyskane efekty utrzymywały się jak najdłużej, warto regularnie korzystać z zabiegów z użyciem wypełniaczy, najlepiej robić to raz na kilka miesięcy. Aby dowiedzieć się więcej na temat działania wypełniaczy tkankowych, warto odwiedzić stronę internetową https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.

Kiedy stosuje się wypełniacze tkankowe?

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy tkankowych doskonale sprawdzają się w przypadku zmarszczek. Takie rozwiązania są idealne, jeśli chcemy poprawić jedynie jeden element. Wypełniacze pozwalają na wykonywanie zabiegów miejscowych. Efekty wprowadzenia substancji pod skórę zauważymy od razu, a ostateczny efekt uzyskamy po około tygodniu. Możemy liczyć na solidne ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry. Dodatkowo będzie ona lepiej nawilżona, poprawi się również kształt i owal.

Jakie są techniki wprowadzania wypełniaczy tkankowych?

Wypełniacze tkankowe to substancje, które wprowadza się pod skórę poprzez iniekcję, czyli nakłuwanie. Jeśli na co dzień borykamy się z dużą ilością płytkich zmarszczek, idealnym dla nas sposobem wypełnienia będą wkłucia seryjne. Dla nieco głębszych niedoskonałości proponuje się najczęściej metodę liniową. W przypadku gdy chcemy zupełnie zlikwidować konkretną zmarszczkę, wykorzystuje się iniekcję płaską. Jeżeli chcemy zmniejszyć któryś z obszarów, warto zastosować metodę promieniową. Kiedy docelowym efektem jest modelowanie owalu twarzy, np. kształtu kości policzkowych, doskonale sprawdzi się iniekcja naprzemienna.

Jakie działanie mają poszczególne rodzaje wypełniaczy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Dzięki niej skóra jest w stanie magazynować wodę, przez co jest dobrze nawilżona. Poziom tego składnika spada wraz z wiekiem, dlatego często wykorzystuje się go w medycynie estetycznej dla poprawy nawilżenia i jędrności skóry. Kolejnym wypełniaczem tkankowym jest hydrokyapatyt wapnia, który modeluje kontur i owal twarzy. Efekty zabiegów z jego zastosowaniem mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy. Innym popularnym składnikiem jest kwas polimlekowy, który pobudza syntezę kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Dzięki jego zastosowaniu możemy liczyć na wygładzenie zmarszczek i bruzd. Działanie utrzymuje się jedynie przez 3 miesiące, dlatego warto regularnie stosować zabiegi z jego wykorzystaniem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%