Zamknij
REKLAMA

Popularne kursy dla umysłów ścisłych. Atrakcyjne zawody, dobre pensje

13:31, 30.05.2022 | Materiał partnera

Nie tylko dobre studia gwarantują pracę w przyszłości. Na polskim rynku brakuje fachowców. Elektryków, gazowników, hydraulików. Każdy, kto choć raz szukał dobrego fachowca wie, że nie jest to proste.

Kursy dla dorosłych to świetny sposób na przebranżowienie w każdym wieku. Poza tym to również możliwość poszerzenia kompetencji i droga do negocjacji pensji. Jakie kierunki są obecnie popularne?

Elektryk zawsze znajdzie pracę

Obecnie przed elektrykami otwierają się zupełnie nowe możliwości pracy. Oczywiście to dzięki zielonej energii, czyli energii z odnawialnych źródeł. Elektrycy mogą specjalizować się w różnych kierunkach, ale zanim to nastąpi, konieczne są uprawnienia!

Drogą do zawodu jest wybór szkoły o takim profilu na etapie nastoletnim. Natomiast osoby dorosłe mogą zrobić kurs elektryka nawet w ciągu roku! Umożliwia to szkoła elektryk zaoczna. Dla dorosłych, bez górnej granicy wieku, dla osób z wykształceniem od zawodowego wzwyż. Kurs elektryka można obecnie zrobić przez internet, w trybie zaocznym, w ramach teorii. Wykłady odbywają się w godzinach wieczornych. By połączyć się z wykładowcą, nie ma większych wymagań sprzętowych, wystarczy po prostu laptop (albo smartfon) i dostęp do internetu.

Po odbyciu kursu przystępuje się do egzaminu państwowego. Otrzymanie pozytywnego wyniku wiążę się z wydaniem dyplomu z tytułem elektryka. On zawsze znajdzie pracę, bez względu na miejsce zamieszkania. Pod warunkiem, że zna się na tym co robi!

Specjalista od regulacji temperatury

Drugim popularnym kursem jest chłodnictwo i klimatyzacja. Na co dzień nikt nie zastanawia się nad tym, jak duże znaczenie ma regulacja temperatury w codziennym życiu. Branża chłodnictwa i klimatyzacji dziś to jedna z liczących się gałęzi gospodarki. Chłonna na nowych pracowników. Podobnie jak zapotrzebowanie na fachowców od energii, specjaliści od temperatury będą potrzebni w przyszłości, na różnych stanowiskach i w branżach.

Kurs technik chłodnictwa również jak elektryka można zrobić przez internet. Trwa on o pół roku dłużej, czyli 1,5 roku nauki. Po ukończeniu kursu osoby ze średnim wykształceniem, także te, które nie posiadają matury, otrzymują tytuł technika (po zdanym egzaminie państwowym). Kurs skierowany jest do osób pełnoletnich z wykształceniem od podstawowego wzwyż.

Ze względu na minimalne wymagania stawiane słuchaczom, liczy się kolejność zgłoszeń. Już ruszył nabór na najbliższy kurs elektryka i kurs chłodnictwa i klimatyzacji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%