Zamknij
REKLAMA

Czy powinieneś używać irygatora do zębów?

13:02, 10.02.2021 | materiały partnera

Jednym z elementów, o których nie możemy zapominać, jeśli chcemy cieszyć się zdrową jamą ustną, jest mycie zębów dwa razy w ciągu dnia. Jednak istnieje jeszcze jedna ważna rzecz - mianowicie chodzi o nitkowanie zębów. Jest to czynność, za którą niewiele osób przepada, lecz jest ona niezbędna. Warto więc wiedzieć, że istnieje także inny sposób na usunięcie resztek jedzenia i innych zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych. Jest nim irygator do zębów. Co musisz o nim wiedzieć? Sprawdź to w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania!

Działanie irygatorów

Na samym początku warto wspomnieć kilka słów o tym, czym są irygatory. To nic innego jak urządzenia, które służą do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej - czyli tych zanieczyszczeń, które gromadzą się na naszych zębach, a szczególnie między nimi. Ich sposób działania jest bardzo prosty, wystarczy, że napełnimy urządzenie wodą, a ono po włączeniu zacznie emitować stałe strumienie wody, dzięki którym możemy solidnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe.

Dlaczego warto zdecydować się na irygator do zębów?

Używanie irygatora do zębów jest polecane przede wszystkim osobom, które mogą mieć trudności z dokładnym myciem zębów, czy używaniem nici dentystycznej. Tak jest na przykład w przypadku osób noszących stałe aparaty ortodontyczne. Irygator to urządzenie, które doskonale sprawdza się także dla osób z różnymi schorzeniami takimi jak np. choroba Parkinsona, czy zapalenie stawów. Warto jednak wiedzieć, że na irygator do zębów może zdecydować się każdy z nas - dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć wyjątkowo zdrową jamą ustną.

Czy używanie irygatora jest skuteczne?

Zarówno stosowanie nici dentystycznej, jak i irygatora służy po to, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z jamy ustnej, jednak czy oba te sposoby są równie skuteczne? Nie do końca. Przeprowadzono badania, dzięki którym wiemy, że używanie irygatora jest znacznie skuteczniejszą formą - nawet o 29%! Warto więc zastanowić się nad zakupem tego urządzenia - dzięki niemu czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nie będzie już tak dużą udręką.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, warto używać irygatora do zębów. Jest to rozwiązanie, które jest polecane zwłaszcza osobom, które z pewnych powodów mogą mieć trudności z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej, a także tym, które bardzo nie lubią używać nici dentystycznej. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że musimy pamiętać o odpowiednim używaniu tego urządzenia, jak i o tym, że należy o nie właściwie dbać. Wysokiej jakości irygatory marki Oclean możemy kupić na stronie pod adresem: https://oclean.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%