Zamknij

Alarm osobisty dla osoby starszej w opasce SOS — dlaczego warto mieć?

art. sponsorowany + 00:00, 29.11.2023 Aktualizacja: 14:04, 08.08.2024

Alarm osobisty dla osoby starszej umożliwia powiadomienie bliskich, sąsiadów czy ratowników medycznych o niebezpiecznym zdarzeniu: upadku, zasłabnięciu czy niepokojąco wysokim ciśnieniu krwi. Dzięki temu pomoc może przyjść bardzo szybko, co ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla samopoczucia, ale i zdrowia czy życia. Kiedy przydaje się przycisk SOS i jak działa? Kto potrzebuje go najbardziej?

Alarm osobisty dla osoby starszej — kiedy się przydaje?

Alarm osobisty dla osoby starszej to rozwiązanie, które funkcjonuje jako przycisk alarmowy w opasce życia czy smartfonie (tzw. przycisk życia w telefonie), ale i urządzeniu podręcznym. Ponieważ umożliwia szybkie wysłanie powiadomienia, że potrzebna jest pomoc, sprawdza się w wielu okolicznościach. Kiedy go użyć? 

Guzik SOS znajduje zastosowanie w przypadku nagłych sytuacji, takich jak upadek, zasłabnięcie, problemy z oddychaniem, bardzo wysokie ciśnienie krwi lub inne nagłe problemy zdrowotne. Dzięki niemu można szybko uzyskać wsparcie, co jest bardzo ważne. Gdy pomoc nie nadejdzie w odpowiednim czasie, nawet omdlenie może być tragiczne w skutkach. Liczy się każda sekunda.

Alarm osobisty dla osoby starszej sprawdza się także, gdy senior się zagubi, poczuje się zdezorientowany, zagrożony bądź potrzebuje pilnego kontaktu i wsparcia ze strony opiekuna z innego ważnego powodu.

Dlaczego warto mieć alarm osobisty?

Dzięki przyciskowi alarmowemu, który jest znany także jako urządzenie do wzywania pomocy, seniorzy czują się pewnie i bezpiecznie. Mogą cieszyć się niezależnością i samodzielnością wiedząc, że w razie potrzeby będą mogli uzyskać pomoc i wsparcie. To jednak nie wszystko.

Urządzenie oznacza także profity dla opiekunów, którzy mogą być spokojni, opiekując się zdalnie osobą bliską: mamą, tatą, babcią czy dziadkiem. Świadomość, że w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia osoba w podeszłym wieku nie zostanie sama, jest kojąca.  

Alarm osobisty dla osoby starszej — dla kogo?

Prawda jest taka, że alarm osobisty dla osoby starszej trudno przecenić. Nade wszystko sprawdza się w przypadku seniorów, którzy:

  • mieszkają sami, z dala od bliskich lub często przebywają sami w domu,  
  • poruszają się po ruchliwych alejach, oblodzonych chodnikach, stromych schodach, nierównych ścieżkach poza miastem,
  • są aktywni fizycznie, uprawiają sport na świeżym powietrzu — jeżdżą na rowerze, lubią piesze wędrówki, 
  • borykają się z niepełnosprawnością, mają trudności z samodzielnym poruszaniem się,
  • zmagają się z różnymi schorzeniami, na przykład chorobami układu krążenia, chorobami metabolicznymi, chorobami neurodegeneracyjnymi, chorobami neurologicznymi czy wieku starczego, chorobami układu oddechowego, chorobami wzroku, chorobami kości i stawów, ale i chorobami psychicznymi. 

Alarm dla seniora przyda się także osobom samodzielnym i zdrowym, które mają świadomość zagrożeń, a chcą się czuć pewnie i bezpiecznie.

Jak działa alarm osobisty w opasce SOS?

W przycisk alarmowy SOS wyposażone są opaski alarmowe, na przykład prosta opaska SOS Locon Life, jak i bardziej zaawansowana opaska z wyświetlaczem Locon Life Plus dostępne na bezpiecznarodzina.pl. Na tle innych urządzeń pełniących funkcję alarmu osobistego wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością. 

Jak to działa? Po naciśnięciu alarmu w opasce, zostaje wysyłany alert:

  • na telefony opiekunów, który mogą zadzwonić do seniora (na opaskę, która umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych) lub wezwać karetkę pogotowia,
  • do osoby bliskiej i ratownika z centrum medycznego, gdy wykupiona została usługa teleopieka. Wówczas, po otrzymaniu powiadomienia SOS, dyżurująca w Centrum Ratownictwa Medycznego osoba próbuje skontaktować się z seniorem. Gdy osoba ją nosząca nie odbierze połączenia, ratownik interweniuje, włączając w to służby ratownictwa medycznego (pogotowie, straż, policję).  

Jak uruchomić sygnał SOS w opasce Locon?

Wysyłanie sygnału SOS z inteligentnej opaski dla seniora jest bardzo proste. Jak to zrobić?

Na opasce Locon Life znajdują się jedynie dwa guziki: zielony, który pozwala na odbieranie i nawiązywanie połączeń oraz wysyłanie wiadomości głosowych (funkcja telefonu). Czerwony przycisk SOS służy do wzywania pomocy. Aby uruchomić sygnał SOS wystarczy przytrzymać przez 3 sekundy guzik SOS.  

Jak uruchomić sygnał SOS w opasce Locon Life Plus?

Aby uruchomić sygnał SOS w opasce z wyświetlaczem Locon Life Plus, należy przytrzymać guzik z sercem do momentu, aż pojawi się komunikat WYSYŁAM ALERT SOS. Wówczas urządzenie dzwoni na numer opiekuna i wysyła do niego SMS z powiadomieniem alarmowym.

Dlaczego warto mieć opaskę alarmową z przyciskiem SOS?

Opaska dla seniora z czujnikiem upadku — Locon Life i Locon Life Plus — mają wiele zalet. Pełną nie tylko funkcję alarmu osobistego, ale i zastępują:

  • telefon (z nielimitowaną liczną minut), co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz rozmowy telefoniczne z opaski do 10 zaufanych kontaktów, 
  • czujnik upadku, który wykrywa ruch i powiadamia wyznaczoną osobę lub numer alarmowy, kiedy jej użytkownik upadnie i potrzebuje pomocy,
  • lokalizator GPS 24/7. To umożliwia ustalenie miejsca pobytu użytkownika oraz ustalenie stref bezpieczeństwa, takich jak dom, przychodnia, park czy sklep (zawsze, gdy użytkownik opaski pojawi się w danym miejscu lub je opuści, na telefonie opiekuna pojawia się powiadomienie). 

Co więcej lokalizację można błyskawicznie udostępnić osobie, która znajduje się w pobliżu (inny członek rodziny, sąsiad, znajomy, personel medyczny pogotowia ratunkowego),

  • ciśnieniomierz i pulsometr (opaski SOS Locon monitorują ciśnienie krwi i tętno, opaska Locon Life Plus dodatkowo saturację i temperaturę ciała).  

Zarówno alarm osobisty seniora, jak i opaska SOS są gadżetami, które trudno przecenić. Są niezwykle funkcjonalne i pomocne, ponieważ dają poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalają uniknąć zagrożenia zdrowia i życia. Ułatwiają życie, ale i dbają o samopoczucie zarówno użytkowników, jak i ich bliskich. 

audyt SEO

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%