Każdy z nas pragnie satysfakcji z dobranego produktu. Klienci przy wyborze pokrycia dachowego stają przed dylematem, „na jaką blachodachówkę postawić?”. Czy lepiej będzie zaopatrzyć się w sprawdzoną blachodachówkę modułową. A może lepiej będzie wybrać tę ciętą na wymiar, zlecając konieczne docięcia. W tym artykule zajmiemy się charakterystyką poszczególnych blachodachówek.
Blachodachówka modułowa odznacza się dużą ilością zalet. Po pierwsze jej specyfika sprawia, że świetnie się nadaje na dachy domów jednorodzinnych, odznaczających się wielopołaciową budową. Świetne prezentuje się ona również na dachach dwu- lub wielospadowych.
Na jej korzyść przemawia również lekkość i szybkość pracy z nią. Z blachodachówką modułową praca przebiega bardzo sprawnie. Blachodachówka tego typu jest też bardzo przystępna w transporcie, ponieważ producent zadbał o to, by ją dokładnie zabezpieczyć. Można też docinać ją na dachu, co czyni ją bardzo wygodnym rozwiązaniem.
Blachodachówka modułowa uchodzi za orędowniczkę nowoczesnego stylu. Panel dachowy REN uznawany jest za ikonę nowoczesności. Opisywany typ blachodachówek utożsamiany jest z bogatą kolorystyką, a wszystko to za sprawą bogatej palety. Oczywiście znajdzie się również coś dla miłośników klasyki, np. panel dachowy REGLE.
Niestety blachodachówki modułowe posiadają pewne wady, które jednak nie rzutują na ich jakość. Przykładem jest cena produktów małoformatowych – będzie wyższa niż jakbyśmy się zdecydowali na długi arkusz cięty na metry.
Blachodachówka cięta na wymiar również posiada sporo zalet. Przede wszystkim pozwala ona na przyspieszenie prac na dachu i szybkie układanie. Kolejny plus rozwiązania w postaci blachodachówki ciętej na wymiar to mniej punktów łączenia, czyli automatyczne zmniejszenie szans na nieszczelność pokrycia. Ostatnia, bez wątpienia, wielka zaleta to ekonomiczność tego rozwiązania.
Niestety z blachodachówką ciętą na wymiar wiążą się pewne mankamenty. Pierwszym z nich jest to, że wymaga ona szczególnej ostrożności przy transporcie i pracy z nią, co potrafi być uciążliwe. Są one również wymagające w przechowywaniu, ponieważ w sytuacji, gdy prace nie ruszają od razu, jesteśmy zmuszeni składować je w zadaszonym pomieszczeniu. Blachodachówki ciętej na wymiar niestety nie dostaniemy od ręki, musimy zamówić z wyprzedzeniem.
Blachodachówka profilowana świetnie sprawdzi się dla każdego, kto chce wybudować dom utrzymany w klasycznym duchu. Modele proponowane przez firmę Blachy Pruszyński takie jak: SZAFIR, RUBIN czy REN, pozwolą nam uzyskać efekt, podobny do tego fundowanego przez dachówkę ceramiczną. Dla fanów tradycyjnych rozwiązań polecamy wybór dachu w kolorze czerwieni, cegły lub brązu.
Blachodachówki modułowe są idealnym rozwiązaniem dla miłośników klasyki oraz dla tych, którzy gustują w nowszej stronie budownictwa. Modelem bliższym tradycji jest panel REGLE, a modelem, który spełni oczekiwania miłośników nowoczesności jest blachodachówka PŁASKA PLUS. Blachodachówka modułowa jest dostępna w czerni, antracycie oraz szarości, które są pożądane w nowoczesnych stylizacjach.
Za wysoką jakość blachodachówki odpowiedzialne są powłoki ochronne. To ich zadaniem jest ochrona naszego dachu przed promieniami słonecznymi oraz gwałtownymi opadami. Najlepszą ochronę dają powłoki poliuretanowe, na które producent daje gwarancję aż do 50 lat.