Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko sposób na ochronę środowiska. Własna mikroelektrownia to przede wszystkim oszczędność i znaczne obniżenie comiesięcznych wydatków na media. W przypadku gospodarstw rolnych, zgodnie z ustawą o podatku rolnym, gospodarstwo zasilane energią słoneczną może odliczyć aż 25% nakładów inwestycyjnych. Jeżeli jesteś rolnikiem i interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna lub farma fotowoltaiczna – skontaktuj się z pracownikami FlexiPower Group. To niezawodna, zaufana firma, która na rynku odnawialnych źródeł energii działa od 15 lat.
Niezależnie od charakteru Twojego gospodarstwa, instalacja fotowoltaiczna stanowi świetne rozwiązanie pozwalające na znaczne obniżenie kosztów. Zarówno uprawa roli, jak i hodowla zwierząt, we współczesnym świecie wymagają automatyzacji i dużego zasobu energii. Niestety, prąd pobierany z sieci staje się coraz droższy, dlatego warto zatroszczyć się o własne źródło energii, jakim jest instalacja fotowoltaiczna. Moduły PV zajmują o wiele mniej miejsca niż np. wiatraki, a ponieważ najczęściej instalowane są na dachu, nie zakłócą przestrzeni podwórza. Są też ciche, dzięki czemu nie będą odstraszać ani stresować zwierząt.
Montaż instalacji fotowoltaicznej z FlexiPower Group to doskonała decyzja, która zapewni Ci długoletnie, niezawodne działanie inwestycji. Pracownicy firmy nie tylko pomagają w załatwieniu wszelkich formalności związanych z przeprowadzeniem i podłączeniem inwestycji, ale wspierają także w uzyskaniu finansowania modułów PV. Jeżeli nie masz dostatecznych środków na sfinansowanie całości instalacji fotowoltaicznej albo chcesz uzyskać dofinansowanie, specjaliści z FlexiPower Group pomogą Ci w wypełnieniu niezbędnych dokumentów i uzyskaniu dotacji, kredytu na preferencyjnych warunkach lub umowy leasingu. Fotowoltaika dla rolnika z FlexiPower Group to szybkie i niezawodne instalacje, które wspierają nowoczesne gospodarstwo rolne.
W wielu gospodarstwach rolnych istnieją nieużytki, które nie tylko nie generują przychodów, ale także pociągają pewne koszty, np. w postaci podatków. Warto wykorzystać pustą przestrzeń, aby zbudować na niej farmę fotowoltaiczną. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Farma fotowoltaiczna może pełnić jedną z dwóch funkcji. W pierwszym wypadku będzie zapewniać niezależność energetyczną dla gospodarstwa rolnego i znacznie obniży koszty produkcji rolnej. Jednak może pełnić też funkcję czysto zarobkową – poprzez sprzedaż energii pochodzącej ze słońca do sieci energetycznej, zapewniając właścicielowi dodatkowy dochód.
Jakie cechy musi mieć grunt przeznaczony pod farmę fotowoltaiczną? Przede wszystkim nie może być zacieniony ani zarośnięty. Warto, aby był stosunkowo równy, dzięki czemu montaż paneli PV będzie tańszy. Montaż instalacji elektrycznej na gruncie jest wygodny dlatego, że umożliwia dowolne ustawienie i nachylenie modułów PV, niezależnie od położenia działki.
Jeżeli interesuje Cię fotowoltaika dla rolnika – wypełnij formularz kontaktowy na stronie internetowej FlexiPower Group i ciesz się przez lata niezawodną instalacją fotowoltaiczną.