Zamknij

Falownik hybrydowy, czyli jeszcze większe możliwości z fotowoltaiki

00.00, 23.12.2022 artykuł sponsorowany

Falownik to serce każdej instalacji fotowoltaicznej. Falownik w wersji hybrydowej obsługuje także magazyn energii. Oznacza to, że możemy gromadzić nadwyżki energii wytworzonej przez nasz system fotowoltaiczny i wykorzystywać je wtedy, gdy będzie taka potrzeba.

Więcej niż falownik

Każdy falownik przekształca prąd stały (DC) w zmienny (AC). Ale falownik hybrydowy oferuje znacznie więcej funkcjonalności. Już sama nazwa (hybryda) wskazuje, że urządzenie składa się z kilku części i łączy w sobie co najmniej dwa różne zastosowania. W przypadku falownika hybrydowego jest to konwersja energii słonecznej w prąd elektryczny oraz możliwość przechowywania wygenerowanej energii elektrycznej w specjalnych magazynach energii do wykorzystania w przyszłości.

Falownik hybrydowy – dlaczego warto?

Dzięki falownikowi hybrydowemu możesz więc gromadzić nadwyżki energii w magazynach. W ten sposób duża ilość energii wyprodukowanej w jasne, słoneczne dni zostanie przechowana i wykorzystana np. w pochmurny dzień, gdy instalacja fotowoltaiczna nie produkuje energii.

Falownik hybrydowy - dobry na dziś i na jutro

Wysokiej jakości falownik hybrydowy współpracujący z magazynami energii znajdziesz w ofercie EKOPOLSKA. Nie musisz od razu kupować magazynu energii. Możesz zdecydować się na zakup falownika hybrydowego do własnej instalacji fotowoltaicznej, aby być gotowym na wyzwania w przyszłości. Magazyn energii możesz dokupić później. Z falownikiem hybrydowym Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie doskonale działać dziś, a równocześnie będzie gotowa do obsługi magazynu energii, gdy pojawi się taka potrzeba. Przed wyborem falownika hybrydowego zalecane jest oszacowanie zużycia energii. Sprawdź ofertę falowników hybrydowych w sklepie internetowym EKOPOLSKA i skontaktuj się z doradcami, aby dowiedzieć się więcej.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%