Zamknij

Kurs mindfulness online - na czym to polega?

08:38, 19.09.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:38, 19.09.2024

Trening uważności to rozwiązanie, które coraz częściej stosujemy w codziennym życiu. Polega na tym, aby skupiać się na chwili obecnej, bez nadmiernego analizowania tego, co było i co ma nadejść. Liczy się tylko tu i teraz, a rozpoczęcie tej praktyki bywa sporym wyzwaniem dla początkujących osób. Trudno jest znaleźć chwilę dla siebie w codziennym pędzie, jednakże każdy z nas powinien chociaż na kilka minut wsłuchać się w ciało i zastosować uważność. Co warto wiedzieć o kursie mindfulness? Jak zacząć swoją przygodę z uważnością?

Trening uważności

Wyjątkowy kurs mindfulness online jest kierowany dla każdego, kto czuje się przytłoczony, zmęczony obowiązkami i licznymi emocjami. Nasza uwaga bywa rozproszona przez ciągłe hałasy i napływ informacji z każdej strony. Na szczęście z pomocą przychodzi uważność, która pozwala powracać do umiejętności bycia tu i teraz, w chwili obecnej. Trening mindfulness korzysta z psychoedukacji i wiedzy i nas - tym, jak działa mózg, jak emocje manifestują się w ciele i w jakie wzorce układają się nasze reakcje na różne zdarzenia. Pomimo tego, że uważność zaczerpnięta została z dalekiego wschodu, jest ona dostępna dla każdego, nawet dla dzieci. Aktualnie rodzice coraz chętniej kierują swoje pociechy na mindfulness dla dzieci, prowadzony przez doświadczonych nauczycieli. Praktyka dla najmłodszych wygląda nieco inaczej, niż dla dorosłych. W tym wypadku stosuje się różne zabawy, które angażują dziecko w poznawanie uważności i uczą, jak radzić sobie z emocjami. 

Jak zacząć przygodę z minfulness?

Mindfulness - jak zacząć? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które chcą w codziennym życiu stawiać na siebie i uważność. Możemy czytać książki, oglądać filmiki w sieci i zapisać się na trening uważności z nauczycielem. Okazuje się, że ciało jest doskonałym parametrem i zawsze pokazuje nam, jakie emocje odczuwamy. W trakcie treningu widzimy rzeczy takimi, jakie są, dając sobie przestrzeń nawet na najtrudniejsze odczucia. Nie powinniśmy wybiórczo tłumić emocji, gdyż w przyszłości powrócą do nas ze zdwojoną siłą, pod postacią różnorodnych dolegliwości i schorzeń. Przy rozpoczynaniu praktyki mindfulness warto także zwracać uwagę na czynności dnia codziennego. Nawet jedzenie lub wieszanie prania może stać się okazją do uważności i zagłębienia się we własny umysł. 

Jakie korzyści daje uważność w codziennym życiu? Nie od dziś wiadomo, że mindfulness niesie za sobą wiele zalet. Jeżeli umiemy być tu i teraz, nasze myśli stają się bardziej wspierające, potrafimy radzić sobie z trudnościami i stajemy się spokojniejsi. Nie martwimy się tym, na co nie mamy wpływu, przez co nocny sen jest bardziej komfortowy, a my dajemy sobie szansę na odpoczynek. Co ciekawe, trening uważności jest polecany w razie walki z depresją, stanami lękowymi i innymi zaburzeniami ze strony psychiki. Oczywiście jego wykorzystanie powinniśmy omówić ze swoim terapeutą, tak aby mieć pewność, że wybraliśmy dla siebie to, co najlepsze. Kurs uważności online to z pewnością szansa na lepsze i spokojniejsze życie. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%