Zamknij
REKLAMA

Groźne zdarzenie na DW 557. Citroen leżał na boku...

13:42, 04.05.2022 | M.J.
Skomentuj To zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Na szczęście kierującemu citroenem nic się nie stało. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

To zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, strażacy po dotarciu na miejsce zastali samochód leżący na boku. Na szczęście nie było ofiar i poszkodowanych. 

Do groźnego zdarzenia doszło dziś (4 maja), kilka minut po godzinie 9.00 w miejscowości Okrąg w gminie Lipno na drodze wojewódzkiej nr 557. Tam zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie upewnił się czy może wykonać manewr wyprzedzania w momencie, gdy kierujący citroenem prawidłowo wyprzedzał. Wtedy doszło do zderzenia

- powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ citroen, którym podróżował 68-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Na szczęście kierowca nie doznał większych obrażeń.

- Po dojechaniu na miejsce strażacy zastali auto leżące w rowie, położone na boku. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie. Działania strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej w pojeździe, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu, do momentu przyjazdu karetki pogotowia

- powiedział mł. bryg. Andrzej Myśliwiec, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Lipnie. 

[ZT]7242[/ZT]

Przy zdarzeniu pracowali także druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chlebowie. Kierowali oni między innymi ruchem, który w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Volkswagen, którym jechał 21-letni mieszkaniec Włocławka nie uległ większym uszkodzeniom i mógł kontynuować dalszą jazdę. Kierujący tym pojazdem został ukarany mandatem karnym za spowodowanie kolizji. 

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Alert24. Dziękujemy.

[ALERT]1651664692558[/ALERT]

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%