Zamknij
REKLAMA

Skontrolowali aż 60 pojazdów. Policjanci prowadzili akcję...

13:04, 02.04.2021 | M.M.
Skomentuj Fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Lipna prowadzili w piątek akcję „Prędkość” na terenie powiatu lipnowskiego. W ciągu jednego dnia policjanci zarejestrowali sześćdziesiąt przekroczeń prędkości.

Jednym z głównych zagrożeń i powodem dużej wypadkowości na polskich drogach jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Policjanci w codziennej służbie eliminują z drogi nieodpowiedzialnych kierowców.

W miniony piątek (26.03.2021) na terenie powiatu lipnowskiego funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili akcję prędkość, sankcjonując kierowców, którzy zbyt mocno wciskali pedał gazu. Szczególna uwagę zwracali na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości w obszarze zabudowanym. Ustawodawca przyjął przepis, nakazujący obligatoryjne zatrzymanie prawa jazdy kierowcom, którzy w tym miejscu przekraczają dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę.

W akcji wzięło udział sześciu policjantów ruchu drogowego. Skontrolowali oni 62 pojazdy. Wśród popełnionych przez kierowców wykroczeń ujawnili 60 przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dokumenty prawa jazdy.

Jeden za stworzenie poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący corsą 81-letni mieszkaniec Torunia nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu combo mężczyźnie i wyjechał z ulicy Słonecznej na Kościuszki doprowadzając do zderzenia pojazdów. Siłą rozpędu combo uderzyło jeszcze w zaparkowane audi. W wyniku kolizji do szpitala trafiła pasażerka corsy. Na szczęście nie poniosła poważnych obrażeń.

[ZT]5943[/ZT]

Drugi dokument policjanci zatrzymali za jazdę po użyciu alkoholu. W Kolankowie kontrolowany kierowca caddy przekroczył dopuszczalną prędkość. Mundurowi wyczuli od niego alkohol. Badania potwierdziły, że mieszkaniec gm. Lipno spożywał wysokoprocentowy trunek.

Z powodu usterek technicznych drogówka zatrzymała podczas akcji sześć dowodów rejestracyjnych.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%