Zamknij
REKLAMA

Na dziewczynkę runęło ogromne drzewo. Została zabrana przez LPR [zdjęcia]

12:55, 02.04.2021 | M.J
Skomentuj Ogromne drzewo przewróciło się na dwunastoletnią dziewczynkę. Poszkodowana została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. /Fot. OSP Skępe
REKLAMA

Wczoraj (1.04) po godzinie 14.00 do nieszczęśliwego wypadku doszło przy ulicy Plażowej w Skępem. Tam na 12-letnią dziewczynkę przewróciło się drzewo. Poszkodowaną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Z relacji druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem wynika, że po dojechaniu na miejsce przystąpili do akcji ratowniczej dziecka. Ich zadanie polegało na udrożnieniu miejsca wypadku i przystąpienia do udzielenia pierwszej pomocy polegającej na założeniu kołnierza ortopedycznego, poddaniu tlenoterapii poszkodowanej oraz poddaniu wstępnym oględzinom pod kątem urazowym.

Po dojechaniu na miejsce akcji dalsze zadania ratunkowe prowadzili strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, a następnie Zespół Ratownictwa Medycznego. Stan dziewczynki był na tyle poważny, że zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało ją do szpitala. Na zabezpieczenie lotniska dodatkowo wezwana została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce.

- W czwartek otrzymaliśmy informację, że podczas przejażdżki rowerem na dwunastoletnią dziewczynkę przewróciło się drzewo. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy przez odpowiednie służby okazało się, że jej stan jest na tyle poważny, że musi zostać zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Obecnie przebywa w ciężkim stanie w bydgoskim szpitalu. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora. Postępowanie prowadzone jest pod kątem artykułu 160 Kodeksu Karnego, czyli narażenia na utratę życia lub zdrowia - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

W akcji udział brały: JRG PSP Lipno, OSP Skępe, OSP Wioska, funkcjonariusze KPP w Lipnie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

źródło OSP Skępe, OSP Wioska

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

:O:O

0 3

Wat 13:54, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%