Zamknij
REKLAMA

Dwa zdarzenia, rozbite samochody, a kierowców brak. Policjanci prowadzą dochodzenie

15:49, 22.02.2021 | M.M.
Skomentuj Fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło w weekend na terenie powiatu lipnowskiego. 

W piątek (19.02.2021), w Dobrzyniu nad Wisłą BMW uderzyło w budynek. Zastany przy pojeździe mężczyzna był pod działaniem alkoholu, ale nie przyznał się do kierowania autem. Policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne w pojeździe, aby ustalić, kto spowodował to zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu.

Śledczy będą także wyjaśniać, kto siedział za kierownicą auta, biorącego udział w niedzielnym (21.02.2021) wypadku na ulicy Wyszyńskiego w Lipnie. Policjanci na miejscu zastali zakleszczoną w pojeździe kobietę, której pomocy udzielały służby medyczne. Przy wydobyciu jej z rozbitego auta niezbędna była interwencja strażaków. 46-latka powiedziała policjantom, że jest autostopowiczką, która poprosiła o podwiezienie i nie wie, kto kierował pojazdem. Policjanci ustalili już osoby, które mogą mieć związek z wypadkiem. Wszystkie były nietrzeźwe. Funkcjonariusze również w tym przypadku zabezpieczyli znajdujące się na miejscu zdarzenia ślady, aby móc ustalić, kto jest odpowiedzialny za kierowanie vento.

[ZT]5811[/ZT]

Policjanci przypominają: Kierującemu, który łamie zakaz prowadzenia pojazdów grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierujący w stanie nietrzeźwości podlega karze do dwóch lat pozbawienia wolności. Musi zapłacić pięciotysięczne świadczenie pieniężne i liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów. Nietrzeźwemu, który spowodował wypadek i zbiegł z miejsca, grozi nie krótszy niż trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów i w zależności od obrażeń poszkodowanego od 3 do 8 lat pozbawienia wolności.

[ZT]5778[/ZT]

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%