Zamknij
REKLAMA

Jechał bez pasów bezpieczeństwa, ale to nie jedyne przewinienia 35-latka

14:41, 22.02.2021 | M.M.
Skomentuj Kierujący audi został zatrzymany za brak pasów, ale okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. /Fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Policjanci lipnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania, bo zostały mu odebrane za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Tym razem badania wykażą czy 35–latek był pod działaniem narkotyków.

Policjanci lipnowskiej drogówki pełniący w piątek (19.02.2021) służbę w Lipnie, zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W czasie kontroli wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą 35-latek w 2020 roku stracił uprawnienia do kierowania po tym, jak został zatrzymany podczas prowadzenia pojazdu pod działaniem alkoholu.

Ponieważ w czasie kontroli mężczyzna wykazywał silne zdenerwowanie funkcjonariusze postanowili zbadać jego stan trzeźwości. Urządzenie pomiarowe wykazało, że ma on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Na tym jednak kontrola nie zakończyła się, bo choć mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol to funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że nie tylko to miało wpływ na stan pobudzenia, w jakim kontrolowany się znajdował.

Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy pod osłoną drążka zmiany biegów odnaleźli woreczek strunowy i torebkę foliową z zawartością białego proszku. Badania wykonane w komendzie potwierdziły, że jest to amfetamina w wadze ponad 9,5 grama. Mieszkaniec gm. Lipno został poddany badaniom krwi, które wykażą czy podczas prowadzenia pojazdu znajdował się pod działaniem narkotyku.


Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W tym przypadku sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów i zasądza zapłatę pięciotysięcznego świadczenia. Kodeks karny za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy, przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%