Zamknij
REKLAMA

Obaj mimo zakazu prowadzili pojazdy, odpowiedzą za to przed sądem

16:54, 15.10.2020 | M.J
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Policjanci lipnowskiej drogówki kontrolowali dwóch kierowców, którzy jak się okazało, nie mieli uprawnień do tego, by prowadzić auto. Jeden stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku, drugiego obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili we wtorek (13.10.2020) rano służbę na terenie miejscowości Lenie Wielkie. Po 8.00 zatrzymali do kontroli kierującego skodą. 43-latek oświadczył podczas kontroli, że prawa jazdy nie posiada, bo zostało mu ono zatrzymane. Jak się okazało, po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji, mężczyznę obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdów i decyzja o cofnięciu uprawnień na kategorię B. Mieszkaniec Płocka będzie więc musiał odpowiedzieć za popełnione przestępstwo. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Kamieniu Kotowym, policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego peugeotem. On także podczas kontroli nie posiadał dokumentu prawa jazdy. Jak się okazało uprawnienia stracił w 2007 roku. Do 2018 roku obowiązywał go również zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze skierują wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za jazdę bez uprawnień.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA