Zamknij
REKLAMA

Szczęśliwy finał kradzieży na wnuczka. Kobieta odzyskała pieniądze

01:55, 18.08.2020 | M.J
Skomentuj Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zatrzymali sprawcę kradzieży. /Zdjęcie ilustracyjne, fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W czerwcu br. na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lipnie zamieszczony został tekst profilaktyczny dotyczący oszustw metodą na wnuczka. Niestety doszło wtedy do udanego wyłudzenia pieniędzy, kiedy jedna z mieszkanek Lipna dała wiarę przestępcom i straciła 32 tysiące złotych. Dzięki działaniom śledczych odzyskała pieniądze a policjanci aresztowali członka „wnuczkowej” grupy przestępczej.

Policjanci regularnie opisują działania „fałszywych wnuczków”, „fałszywych policjantów” i związanych z nimi oszustów, żeby jak najwięcej osób uchronić przed przestępcami zajmującymi się wyłudzaniem pieniędzy. Dzięki temu, w ciągu ostatnich lat, większość z podejmowanych przez oszustów prób kończy się niepowodzeniem.

Niestety działanie wymuszające na ofierze szybkie podejmowanie decyzji i gra na emocjach, jaką stosują oszuści informując o wymyślonych kłopotach, w które popadł członek rodziny, czasem zbierają swoje żniwo.

W czerwcu na stronie internetowej lipnowskiej policji i w mediach, ukazała się informacja o udanym niestety działaniu przestępców, przez które mieszkanka Lipna straciła oszczędności. Ta sprawa ma jednak szczęśliwy finał bo lipnowskim policjantom udało się odzyskać przekazane oszustom pieniądze.

Dzięki działaniom policjantów pionu kryminalnego lipnowskiej komendy, doszło do zatrzymania członka „wnuczkowej” grupy przestępczej na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci zabezpieczyli w sumie pieniądze w kwocie 43 tys. zł i samochody o wartości 73 tys. zł. na poczet przyszłych kar.

Zatrzymany na terenie pow. wrocławskiego 32-latek, mieszkaniec Kępna został aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo i udział w grupie przestępczej grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Nie wykluczone, że zarzuty w tej sprawie usłyszą także inne osoby.

Mieszkanka Lipna odzyskała już pieniądze.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA