Zamknij
REKLAMA

Mężczyzna już usłyszał zarzuty za swój czyn

15:45, 22.07.2020 | M.J
Skomentuj
REKLAMA

Mężczyzna ukradł rower w raz z sakwą, w której były dokumenty, portfel i telefon. Właściciele szybko wstawili informację o tym w media społecznościowe i dzięki temu namierzyli sprawcę. Po obywatelskim zatrzymaniu mieszkaniec gm. Lipno usłyszał zarzut.

Mieszkanka gm. Wielgie wraz z rodziną wybrała się w niedzielę na wycieczkę rowerową nad jezioro. W drodze powrotnej wstąpiła do znajomej zostawiając rower przed posesją. Po kilkudziesięciominutowej wizycie zauważyła brak jednośladu. Zginęły też portfel, telefon i dokumenty, które miała w sakwie rowerowej.

Oprócz zgłoszenia kradzieży, właściciele jednośladu zamieścili informację o zdarzeniu w mediach społecznościowych. Okazało się, że ktoś widział sprawcę pakującego rower do auta! Dzięki temu dotarli do mężczyzny i dokonali obywatelskiego zatrzymania, po czym przekazali go policjantom.
Wczoraj zatrzymany 19-latek usłyszał zarzut kradzieży roweru, telefonu komórkowego, portfela, karty płatniczej i dokumentów, na łączną kwotę 3,5 tys. zł.

Mieszkaniec gm. Lipno przyznał się do kradzieży i poddał się dobrowolnie karze 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności zawieszonej na 3 lata, obowiązkowego naprawienia szkody, dozoru kuratorskiego oraz pokrycia kosztów postępowania.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA