Zamknij
REKLAMA

Nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców. Tylko w sobotę...

14:52, 15.06.2020 | M.M.
Skomentuj fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Czterech nietrzeźwych kierujących, dwóch po użyciu alkoholu i czterech z zakazami prowadzenia pojazdów zatrzymali w sobotę (13.06.20202) policjanci na terenie powiatu lipnowskiego. Wszystkie te przestępstwa i wykroczenia to mroczna statystyka drogowa z jednego tylko dnia długiego weekend.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów już po 2.00 w nocy. W Główczynie policjanci z Dobrzynia nad Wisłą zatrzymali 45-latka kierującego astrą. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

To był początek „nietrzeźwej soboty”. Tego dnia (13.06.2020) policjanci posterunków, patrolówki i ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu więcej nieodpowiedzialnych kierujących.

Po 7.00 rano, na ulicy 3-go Maja w Lipnie funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który nie używał pasów bezpieczeństwa w pojeździe.

36-letni mieszkaniec Lipna podczas kontroli drogowej nie miał też dokumentu prawa jazdy. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest także nietrzeźwy.

Kolejnego kierującego bez pasów bezpieczeństwa, zatrzymali na ul. Kościuszki w Lipnie, funkcjonariusze ruchu drogowego. Podczas rozmowy z kierowcą, policjanci nabrali podejrzeń, co do jego stanu trzeźwości i przeprowadzili badanie. 60-latek prowadzący renault był po użyciu alkoholu. Jemu także policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Policjanci z Dobrzynia nad Wisłą, również tego dnia, zatrzymali 37-latka kierującego audi. Okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Do zakazu nie stosował się także zatrzymany następnie motorowerzysta. 25-latek zignorował zakaz sądowy, który zakazuje mu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Kolejne przestępstwo drogowe w gm. Dobrzyń nad Wisłą popełnił tego dnia niecałą godzinę później nietrzeźwy kierujący. Prowadzący daewoo 61-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie!

Inny kierujący, który zdecydował się wsiąść za kółko po alkoholu nie miał tyle szczęścia i wylądował w rowie. Kierujący pojazdem aixam 58-latek miał w organizmie ponad 5,5 promila alkoholu! Stan techniczny auta skłonił policjantów do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i odholowania pojazdu. To nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mieszkaniec gm. Lipno. Jak się okazało mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i już trzykrotnie objęty był zakazem prowadzenia pojazdów!

Po 16.00 drogówka skontrolował kierowcę skody. 61-latek był po użyciu alkoholu. Po czynnościach został zwolniony do domu.

Przed 21.00 policjanci z Dobrzynia nad Wisłą zatrzymali kolejnego kierowcę, którego obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów. 37-latek kierujący audi posiada zakaz na pojazdy wszystkich kategorii.

Kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić po alkoholu lub złamać sądowe zakazy prowadzenia pojazdów policjanci postawią przed sądem.


podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA