Zamknij
REKLAMA

Wpadli przez monitoring, który sami ukradli. Już usłyszeli zarzuty

14:04, 15.06.2020 | M.J
Skomentuj fot. freeimages.com
REKLAMA

Pięciu sprawców podjechało w nocy pod wieżę przeciwpożarową między Radomicami a Bobrownikami.  Sprawcy uszkodzili ogrodzenie i ukradli kamery, czujki ruchu i instalację do monitoringu. Policjanci ustalili podejrzanych. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży monitoringu z wieży przeciwpożarowej wpłynęło w piątek (05.06.2020) od jednego z leśniczych. Wieża obserwacyjna i zamontowany system kamer rejestrujących pozwala na szybkie wykrycie pożarów lasu w promieniu ok 20 km. Dzięki szybkiej reakcji na alarm takiego urządzenia jak to, udaje się ochronić lasy przed rozprzestrzenieniem się pożaru.

Sprawcy podjechali pod ogrodzony teren wieży w nocy. Po przecięciu siatki ogrodzenia najpierw weszli na wieżę a później ukradli kamery i czujki ruchu. Zorientowali się, że gdzieś musi być nośnik zapisu i chcąc zlikwidować nagranie zabrali także instalacje do monitoringu. Nie wiedzieli jednak, że dysk rejestrujący nagranie jest w zupełnie innym miejscu.

Po tym jak alarm poinformował leśników o włamaniu zgłosili oni sprawę Policji. Straty, które poniosło Nadleśnictwo Dobrzejewice z tytułu kradzieży sprzętu i uszkodzeń oszacowano na 14 tys. zł.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego na podstawie zebranych informacji i zapisu monitoringu ustalili sprawców tego czynu. We wtorek (09.06.2020) zatrzymali trzech z nich.

Ustalili także, gdzie znajdują się ukradzione przedmioty i odnaleźli je podczas przeszukania. Przedmioty natychmiast zostały zwrócone do nadleśnictwa.

W tej sprawie przesłuchano już 25-letniego mieszkańca Lipna, 26-letniego mieszkańca gm. Lipno i 30-letniego mieszkańca gm. Bobrowniki. Usłyszeli oni zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu i dopuszczenia się kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, za co grozi im do 10 lat więzienia.

Nadal jednak trwa ustalanie dokładnego przebiegu przestępstwa i motywów sprawców. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą kolejne osoby.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA