Zamknij
REKLAMA

Kolejny kierowca, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

14:25, 19.05.2020 | M.J
Skomentuj fot. Marcin Jaworski (archiwum)
REKLAMA

W zeszłym tygodniu na terenie całego województwa odbyła się akcja pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania policjantów ruchu drogowego mają zwrócić uwagę kierowców na zagrożenie jakie powoduje nadmierna prędkość na drodze. W niedzielę funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który lekceważył ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Prędkość cały czas stanowi jedną z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Przerażające są także statystyki dotyczące pieszych, śmiertelnych ofiar wypadków na drogach.  Dlatego ustawodawcy uznali, że znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powinno być specjalnie sankcjonowane i w 2014 roku wprowadzili przepis nakazujący policjantom zatrzymywanie prawa jazdy osobom, które takich wykroczeń się dopuszczają.

W niedzielę (17.05.2020) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który w miejscowości Karnkowo przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 51km/h, nie zważając na oznakowanie oznaczające obszar zabudowany. 43-latek z Bydgoszczy przez najbliższe trzy miesiące będzie się musiał obejść bez uprawnień do kierowania, które zatrzymali mu funkcjonariusze. Mężczyzna będzie też musiał zapłacić 400 zł mandatu karnego. Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie zostało mu przypisane 10 punktów karnych.

Autor: podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA