Zamknij
REKLAMA

Młody kierowca stracił prawo jazdy. Powodem było...

13:16, 15.05.2020 | M.J
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski (archiwum)
REKLAMA

Lipnowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj (14.05.2020) działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Drogówka prowadzi kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Prędkość to cel nadrzędny działań, ale policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Znaczący wzrost prędkości jest główną przyczyną wypadków w ciągu ostatnich miesięcy. Zmniejszony z powodu pandemii ruch na drogach prowokuje niektórych kierowców do naruszania obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Niezależnie od wirusa, niedostosowania prędkości do warunków ruchu niezmiennie od lat pozostaje jedną z najbardziej śmiercionośnych przyczyn wypadków.

Obowiązujący w Polsce przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym cały czas zbiera swoje żniwo i studzi zapędy kierowców z „ciężkim” pedałem gazu. Na jego podstawie, w przeddzień działań policjanci odebrali uprawnienia do kierowania 19-latkowi zamieszkałemu w gm. Dobrzyń nad Wisłą. W miejscowości Wólka, prowadząc audi, podczas pomiaru miał na liczniku prędkość 106km/h.

- Celem wczorajszych działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Policjanci mierzyli prędkość w dwudziestu statycznych punktach pomiaru. Ponad połowa skontrolowanych kierowców przekroczyła dopuszczalną prędkość jazdy. Ponad 70% z nich popełniło wykroczenie drogowe. Policjanci pouczyli 29 kierujących a 22 ukarali mandatem karnym - powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.


Wobec kierowcy volkswagena, który jechał w stanie po użyciu alkoholu funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie do sądu.

autor: podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JózefJózef

0 0

To wszystko prawda nadmierna i przekraczana drastycznie prędkość oraz wymuszanie pierszeństwa to główne przyczyny niekiedy tragicznych zdarzeń. W Łochocinie od pół roku trwa przebudowa drogi dk 67 jeździmy naprzemiennie jednym pasem sygnalizacja działa niekiedy trzy cztery auta jadą na czerwonym i są duże kłopoty i nerwy bo nie ma gdzie się schować dodać trzeba że jest ograniczenie prędkości do 30- tu km/h a prędkości są przekraczane drastycznie, apel do policji dawno Was tu nie było warto by ostudzić gorące głowy kierowców niczym stanie się tragedia i znowu ktoś zginieW
W


21:35, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA