Zamknij
REKLAMA

Ma na swoim koncie kilka takich wybryków. Teraz za nie odpowie

12:00, 23.03.2020 | M.J.
Skomentuj
REKLAMA

Kilkukrotnie okradał domy i sklepy. Odbywał też karę pozbawienia wolności za te czyny, ale znów powrócił do przestępstwa. Policjanci zatrzymali go w czwartek (19.03.2020) po kolejnej kradzieży. W piątek sąd aresztował go na trzy miesiące.

Policjanci z Lipna zatrzymali w miniony czwartek (19.03.20) 25-latka podejrzewanego o kradzież w sklepie. Dzień wcześniej obsługa jednego z marketów widziała jak znany im mieszkaniec Lipna wynosi koszyk z zakupami nie płacąc. Niestety złodziejowi udało się wtedy uciec. Wrócił jednak tego samego dnia i wszedł do sklepu przez okno na zapleczu, aby znów dokonać kradzieży. Monitoring nie pozostawił wątpliwości, kto odpowiada za straty sklepu w wysokości ponad 660 zł. 

Jak się okazało nie było to pierwsze przestępstwo, którego dopuścił się 25-latek. Mężczyzna z włamań i kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu. W ciągu ostatniego półrocza dopuścił się kilku takich czynów.

Na przełomie tego i zeszłego roku wypchnął okno w piwnicy i włamał się w ten sposób do budynku na ul. Niecałej w Lipnie, skąd ukradł telewizor i inny sprzęt oraz wózek dziecięcy. Straty wyniosły 2000 zł.

Włamał się także do wnętrza niezamieszkałego budynku na terenie miasta. Wszedł do środka przez wybite okno i zabrał różnego rodzaju łupy, powodując straty w wysokości co najmniej 3000 zł.

Kolejne włamanie, którego dokonał 25-latek miało miejsce w lutym tego roku.  Na terenie Lipna wszedł do remontowanego i w tym czasie niezamieszkałego budynku, skąd zabrał narzędzia oraz sprzęt radiowo-telewizyjny o wartości 940 zł.

Za te przestępstwa mężczyzna był zatrzymany i objęty dozorem, ale to nie powstrzymało go od kolejnej kradzieży, tym razem w sklepie. Dlatego na wyrok poczeka za kratami. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i w piątek (20.03.20) zadecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, ale ze względu na to, że 25-latek uczynił sobie z tych przestępstw stałe źródło dochodu i popełnił je w warunkach recydywy, musi się liczyć nawet z 15-letnim wyrokiem więzienia.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EE

4 0

Cóż to za Arsene Lupin? 15:34, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA