Zamknij
REKLAMA

Nie stawiali się na dozór – posiedzą w areszcie

16:00, 25.02.2020 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum MaJ

W styczniu tego roku doszło w Lipnie do kradzieży w domu jednorodzinnym. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani tej samej nocy. Ponieważ nie stawiali się na dozór w wyznaczonych dniach trafią teraz do aresztu.

W niedzielę 11 stycznia tego roku mieszańcy zawiadomili dyżurnego lipnowskiej jednostki, że w jednym z domów jednorodzinnych widać błyski latarki. Dom stał pusty, bo właścicieli nie było na miejscu, więc nikogo nie powinno być w środku. Mimo to wszystko wskazywało na to, że ktoś jest w środku.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol prewencji. Jednego ze sprawców policjanci zobaczyli jak z łupem w ręku opuszcza budynek i zatrzymali po krótkim pościgu.

Niedługo potem kryminalni zatrzymali kobietę, która podczas kradzieży stała na tzw. „czujce” a patrol prewencji dysponując rysopisem zatrzymał trzeciego sprawcę.

Cała trójka (20-latka oraz 28 i 42-latek) usłyszała zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w tym najstarszy z nich w warunkach recydywy.

Prokurator pierwotnie objął sprawców dozorem policyjnym, który mieli realizować kilka razy w tygodniu oraz zabronił im kontaktować się ze sobą.

Ponieważ jednak nie realizowali oni środków zapobiegawczych policjanci wystąpili do prokuratora o zabezpieczenie toku procesu środkiem izolacyjnym. Ten przychylił się do ich wniosku. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone