Zamknij
REKLAMA

Dwa włamania jednej nocy. Sprawcy już zatrzymani

14:52, 13.01.2020 | M.J.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. freeimages.com
REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę (10/11.01.2020) doszło w Lipnie do dwóch kradzieży z włamaniem. Jedno do domu jednorodzinnego a drugie do cukierni. Wszyscy sprawcy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Około pierwszej w nocy w niedzielę (11.01.2020) mieszańcy zawiadomili dyżurnego lipnowskiej jednostki, że w jednym z domów jednorodzinnych widać błyski latarki. Dom stał pusty, bo właścicieli nie było na miejscu, więc nikogo nie powinno być w środku. Mimo to przez okna widać było ruszające się firanki i wyraźne ruchy osób.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol prewencji. Gdy policjanci zlokalizowali budynek, o który chodzi, zobaczyli wychodzącego ze środka mężczyznę trzymającego w ręku karton. Na widok policjantów włamywacz porzucił łup i zaczął uciekać. Mimo wielokrotnych wezwań do zatrzymania, nie stosował się do wydawanych poleceń, ale po pościgu został zatrzymany.

Na miejsce przybyli dodatkowi policjanci z wydziału kryminalnego i prewencji. W związku z przekazanymi przez funkcjonariuszy, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia informacjami, kryminalni zatrzymali kobietę, która także była zamieszana w tę sprawę. Ich podejrzenia wzbudziła, gdy na widok radiowozu zmieniła kierunek marszu. Z rozpytania świadków wynikało, że podczas włamania przebywała ona w pobliżu okradzionego budynku. Padło, więc podejrzenie, że stała na tzw. czatach.

Niedługo potem ustaliwszy rysopis trzeciego sprawcy patrol prewencji zatrzymał do tej sprawy kolejnego mężczyznę.

Z domu skradziono m. in.: urządzenia grzewcze, wyposażenie kuchni, butlę gazową i miedziane rurki na łączną kwotę ponad 2 tys. zł.  Rurki te wycięto z instalacji grzewczej, co doprowadziło do jej uszkodzenia i kolejnej straty ok 1 tys. zł.

Sprawcy już usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu. 20-latka odpowie za kradzież z włamaniem a ponieważ uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodu grozi jej podwyższona odpowiedzialność karna.

Mężczyźni: 28 i 42-latek, dokonując kradzieży z włamaniem działali ponadto w warunkach recydywy w związku z tym także mogą ponieść karę nawet do 10-lat pozbawienia wolności.

Tej samej nocy zgłoszono włamanie do cukierni w Lipnie. Sprawca kamieniem wybił szybę w drzwiach, po czym wszedł do środka i „poczęstował się” towarem oraz zabrał pieniądze z kasy.

Kryminalni szybko ustalili, kto jest za to odpowiedzialny. Ich wersję potwierdziło nagranie monitoringu.

32-letni mieszkaniec gm. Lipno usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MaciekMaciek

2 0

Nie ma w Polsce prawa własności. Powinno bhc tak jak w Teksasie. Wchodzisz na czyjąś posesję nieproszony to musisz sie liczyc z tym ze mozesz zostac zastrzelony. Moze dostac ma dat 200 pln za niehumanitarne dobicie kolbą. I gwarantuje ze nawet drzwi nie trzeba by zamykac. 17:19, 13.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA