Zamknij
REKLAMA

18-letni rozbójnik wpadł w ręce policjanta, który był po służbie

17:29, 25.06.2018 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. Marcin Jaworski

Policjanci poszukiwali mężczyzny, który notorycznie dopuszczał się kradzieży, a ostatnio sięgnął przy tym po nóż. Po ostatnim zgłoszeniu policjanci patrolowali ulicę by odnaleźć 18-latka. W swoim dniu wolnym zatrzymał go policjant, który w przechodniu rozpoznał poszukiwanego.

18-latek znany jest lipnowskim policjantom z dokonywania drobnych kradzieży sklepowych. Tylko w tym roku dopuścił się ich 21 razy. Na koncie ma też zniszczenia mienia.

W ostatni czwartek (21.06.2018) dopuścił się jednak kradzieży rozbójniczej. Wszedł do sklepu z zabawkami i wziął towar warty prawie 200zł. Gdy sprzedawczyni próbowała zatrzymać złodzieja, ten wyciągnął nóż i uciekł wymachując nim w kierunku kobiety.

Następnego dnia policjanci dostali informacje, że dokonał on kradzieży w jednym z lipnowskich dyskontów. Ukradł płyty warte ponad 1500zł. Funkcjonariusze służby kryminalnej poszukiwali uciekiniera ze „świeżym” łupem.

Zobaczył go i rozpoznał policjant służby kryminalnej, który miał tego dnia wolne. Natychmiast pozostawił swój samochód i udał się za mężczyzną, gdy jednak ten go zobaczył zaczął uciekać. Po kilkusetmetrowym pościgu 18-latek został zatrzymany. Stawiał czynny i bierny opór a policjant nie miał jak wezwać wsparcia. Wreszcie z pomocą przyszła mu jedna z przechodzących osób, która zadzwoniła na Policję.

Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej z użyciem noża.

Za dokonane przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku o aresztowanie mieszkańca Lipna na trzy miesiące.

Będzie on także odpowiadał za liczne wykroczenia jakich się dopuścił.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkinska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

LipnowiakLipnowiak

0 0

W końcu..Bardzo dobrze.Bravo dla policjanta.
13:08, 02.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone