Zamknij
REKLAMA

Pożar budynku gospodarczego. Kilka jednostek walczyło z żywiołem [AKTUALIZACJA]

16:08, 18.05.2022 | M.J.
Skomentuj Z pożarem walczy około dziesięciu zastępów straży pożarnej. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Dziś (18 maja) przed godziną 15.00 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Okrąg w gminie Lipno. 

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy są osoby poszkodowane, jak również co było przyczyną pożaru. Blisko zabudowania znajdował się budynek mieszkalny, dlatego strażacy podawali prądy wody, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pożaru. 

[FOTORELACJA]839[/FOTORELACJA]

Z pożarem walczy ponad dziesięć jednostek straży pożarnej. Policja kieruje ruchem w okolicy miejsca akcji. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy ktoś został poszkodowany. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że wszystkie zwierzęta, które znajdowały się w budynku zostały ewakuowane.

AKTUALIZACJA

Do pożaru doszło wczoraj (18 maja) przed godziną 15.00. W płomieniach stanął budynek inwentarski wraz z halą magazynową. W budynku znajdowało się bydło, a na poddaszu słoma. Łączny obszar pożaru to około 800 metrów kwadratowych.

- Przed przyjazdem straży pożarnej właściciel gospodarstwa wyprowadził około trzydziestu sztuk bydła. Pozostałe trzydzieści sztuk zostało ewakuowane przez strażaków i policjantów, którzy bardzo pomogli przy tej akcji. Nasze działania polegały na podaniu ośmiu prądów wody, w tym dwa w obronie budynku mieszkalnego, który znajdował się przy budynku gospodarczym. Jedna kobieta źle się poczuła pod wpływem emocji, strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a następnie została przejęta przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie

- powiedział mł. bryg. Andrzej Myśliwiec, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Lipnie.

W akcji gaśniczej udział brało 15 zastępów straży pożarnej. Cztery zastępy z Jednostki ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, a także: OSP Chlebowo, OSP Lipno, OSP Skępe, OSP Karnkowo, OSP Chrostkowo, OSP Makówiec, OSP Tłuchowo, OSP Radomice, OSP Brzeźno, OSP Wichowo, OSP Popowo. Z żywiołem walczyło 66 strażaków, w tym 11 z KP PSP w Lipnie. Na miejscu był także Komendant Powiatowy PSP, st. bryg. Piotr Rutkowski.

W akcji udział brali także funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie oraz Pogotowie Energetyczne i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Film z akcji gaśniczej otrzymaliśmy na Alert24 dzięki uprzejmości ALTDRONE STUDIO.

Zobacz także:

[ALERT]1652886483631[/ALERT]

 

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%