Zamknij
REKLAMA

Lipno: Był poszukiwany do odbycia kary, wpadł z narkotykami

11:22, 18.05.2022 | M.M.
Skomentuj Fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca Lipna z narkotykami. Mężczyzna był także poszukiwany przez krakowski sąd, bo już wcześniej miał problemy z prawem. Wczoraj (17.05.2022) za posiadanie amfetaminy usłyszał kolejny zarzut.

Kryminalni ustalili, że jeden z mieszkańców Lipna może mieć przy sobie narkotyki. Mężczyzna od kilkunastu dni unikał spotkania z policjantami, bo krakowski sąd wydał na niego nakaz doprowadzenia w związku z poprzednimi przestępstwami, których się dopuścił. Funkcjonariusze ustalili jednak, kiedy i o której 21-latek będzie przebywał w domu i udali się by zatrzymać mężczyznę.  

[ZT]7313[/ZT]

Kiedy poszukiwany zobaczył na posesji funkcjonariuszy próbował uciec, jednak szybko zorientował się, że jego działanie nie ma szans powodzenia. Wówczas chciał pozbyć się zawiniątka, które miał ze sobą, odrzucając je. Funkcjonariusze jednak mieli go cały czas w zasięgu wzroku i nie uszło to ich uwadze.

Okazało się, że odrzucony przedmiot to zawiniątko, w którym znajdowały się poporcjowane narkotyki. W sumie ponad 25 gramów amfetaminy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

Żeby zatrzymany nie trafił prosto do zakładu karnego, w związku z poprzednim wyrokiem sadu, rodzina zatrzymanego wpłaciła za niego zaległą grzywnę.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie 

Zobacz także:

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

klopsklops

15 0

Rodzina wpłaciła kaucję z pieniędzy za narkotyki. Jaja jak berety 17:00, 19.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%