Zamknij
REKLAMA

Kolejny pijani kierowcy wpadli w ręce policji. Tylko w jeden weekend...

14:43, 06.09.2021 | M.J
Skomentuj fot. freepik.com
REKLAMA

Jak negatywne konsekwencje może mieć jazda po alkoholu pokazują statystyki zdarzeń drogowych. Prewencyjne działania policjantów drogówki, mają na celu zmniejszenie ich liczby. W czasie ostatniego weekendu w ręce funkcjonariuszy znów wpadło kilku kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić auto po tym, jak spożywali wysokoprocentowe trunki.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca weekendu został zatrzymany przez policjantów drogówki w piątek (03.09.2021) w miejscowości Chojno. Od kierującego oplem mieszkańca gminy Chrostkowo funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli zapach alkoholu. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 41-latek ma w organizmie ponad 0,7 promila wysokoprocentowego trunku. Mundurowi uniemożliwili mu dalsza jazdę i zatrzymali dokument prawa jazdy.

Kolejny amator procentów za kółkiem wpadł w ręce policjantów kilka godzin później w miejscowości Tupadły. Policjanci zatrzymali go za brak odpowiedniego oświetlenia pojazdu. Od razu dał się wyczuć charakterystyczny zapach, który skłonił funkcjonariuszy do poddania kierującego badaniom trzeźwości. Test wykazał, że w organizmie 36-latka było prawie dwa promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Wielgie także pożegnał się z uprawnieniami do kierowania.

W sobotę (04.09.2021) policjanci zatrzymali do kontroli kierującego lanosem. Mężczyzna swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę funkcjonariuszy, których mijał. Gdy w badaniu okazało się, że jest po użyciu alkoholu oświadczył, że wypił tylko lampkę wina. Gdy jednak wynik utrzymywał się, przypomniał sobie także inne trunki z procentami, które wypił tego dnia. Choć mieszkaniec powiatu radziejowskiego popełnił wykroczenie to i tak musi się liczyć z utrata prawo jazdy.

Tego samego dnia policjanci otrzymali informację o jeżdżącej na rowerze nietrzeźwej małoletniej. Gdy udali się do Dobrzynia nad Wisłą zatrzymali do kontroli 14-letnią mieszkankę tej miejscowości. Nastolatka przemieszczająca się rowerem miała ponad promil alkoholu w organizmie!

Mężczyźni za popełnione przestępstwa i wykroczenie odpowiedzą przed sądem. Kierujący w stanie nietrzeźwości podlega karze do dwóch lat pozbawienia wolności. Musi zapłacić pięciotysięczne świadczenie pieniężne i liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów. Taki sam zakaz może otrzymać ten, kto kieruje po użyciu alkoholu.

Sprawa małoletniej jako objaw demoralizacji trafi do sądu rodzinnego.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%