Zamknij

Dożynki już w ten weekend! Na scenie Baranovski i Power PLAY!

12.23, 25.08.2022 M.J. Aktualizacja: 12.50, 25.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami święto plonów, na które zapraszają władze Powiatu Lipnowskiego oraz Gminy Lipno. Zwieńczeniem wspólnego świętowania będzie koncert gwiazd wieczoru: Baranovski oraz Power Play. Patronat medialny nad imprezą objął portal Terazlipno.pl. 

Już w najbliższą sobotę, 27 sierpnia w Łochocinie odbędą się Powiatowo - Gminne Dożynki. Święto plonów rozpocznie się o godzinie 13.30 mszą świętą przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łochocinie. 

Dalsza część świętowania będzie miała miejsce na placu dożynkowym, który znajdować się będzie na działce sportowo-rekreacyjnej w Łochocinie. 

Program:

13.30 Msza Święta w remizie OSP Łochocin

Plac dożynkowy:
15.30 rozpoczęcie części oficjalnej
16.00 wręczenie odznaczeń Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego - rozstrzygnięcie konkursu Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2022
16.45 występ artystów z Gminy Lipno
18.15 rozstrzygnięcie konkursu strzeleckiego oraz na najpiękniejsze wieńce dożynkowe
18.40 występy Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lipnie
19.40 losowanie nagród publiczności
20.00 gwiazda wieczoru: BARANOVSKi
21.45 gwiazda wieczoru POWER PLAY

Poznaj Starostów tegorocznych dożynek

Starościną dożynek jest Pani Justyna Mańkowska szczęśliwa mama trojga dzieci, dwóch córek i syna. Wspólnie z mężem od 1997 roku prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 14 ha w miejscowości Łochocin. Specjalizują się w produkcji mleka i posiadają na chwilę obecną stado ogólne liczące 39 sztuk. Jak sama twierdzi jej królestwo to kuchnia, w której spełnia się gotując przepyszne dania i przygotowując dla rodziny i bliskich  domowe wypieki. Jej pasją jest też przydomowy ogródek, pielęgnacji którego poświęca wolny czas.   

Starostą tegorocznych dożynek jest Pan Jan Szwajkowski. Z pracą na roli jest związany od najmłodszych lat. Miłość do ziemi wyniósł z rodzinnego domu. Wraz z żoną Marią kontynuuje pracę w gospodarstwie przejętym po dziadkach i rodzicach. Obecnie dzięki im staraniom gospodarstwo liczy 60 hektarów i specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Gospodarstwo jest cały czas modernizowane i unowocześniane, rozbudowywane są tak obiekty gospodarskie jak i park maszynowy. Pan Jan żywo interesuje się wszelkimi nowinkami technicznymi, uczestniczy w targach i pokazach rolniczych. Jego zaangażowanie i praca przyniosły mu odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” oraz wyróżnienie w konkursie Rolnik Powiatu Lipnowskiego. Dla Pana Jana najważniejsza jest rodzina i tradycja. Jego dumą są dzieci: córka i dwóch synów, a szczęściem dwie wnusie. Marzy o tym by jego pracę w gospodarstwie i wkład wielu pokoleń przed nim kontynuował syn, który ma nadzieje pozostanie na rodzinnym gospodarstwie.

W związku z organizacją Dożynek Powiatowo - Gminnych w Łochocinie obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu.

[ZT]7744[/ZT]

(źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie)

(M.J.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%