Zamknij

Lipno: Lokalna poetka promowała swój tomik wierszy [ZDJĘCIA]

16:04, 28.04.2022 | M.J.
Skomentuj Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W piątkowe popołudnie 22 kwietnia w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie. Swoją dziewiątą publikację promowała Czesława Krystyna Chojnicka, poetka związana z Lipnowską Grupą Literacką.

W spotkaniu uczestniczyło grono przyjaciół, sympatyków biblioteki oraz miłośników poezji i muzyki. Teksty wyśpiewane przy dźwiękach gitary oraz odczytane przez gości zaproszonych, nabrały blasku i zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach.

Czesława Krystyna Chojnicka jest członkiem Dobrzyńskiego Towarzystwa Naukowego, Lipnowskiej Grupy Literackiej, a także Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

[FOTORELACJA]824[/FOTORELACJA]

Tomik "I czas ma swój czas..." to dziewiąta publikacja książkowa autorki. Jej treść stanowią wiersze uporządkowane w sześć rozdziałów, o różnorodnej tematyce: refleksyjnej, patriotycznej, egzystencjalnej; wiersze o przemijaniu, fascynacji niezwykłością przyrody, a także wiersze drogowskazy. 

Drugi rozdział tomiku, zatytułowany "Piękny kraj nasz(...)" kończy opowiadanie, które zajęło I miejsce w konkursie na 730-lecie Ziemi Dobrzyńskiej.

Do tej pory ukazały się następujące tomiki prozy i poezji Czesławy Krystyny Chojnickiej: "Opowiadania" (2007), "Droga" (2008), "Usłysz wołanie" (2008), "Mała i duża historia" (2009), "Siła przyjaźni" (2010), "Słowo do słowa" (2011), "Esencja egzystencji" (2014) oraz "Serca bicie" (2017).

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%