Zamknij
REKLAMA

Nasza delegacja na sympozjum Klubu Szkół Westerplatte [zdjęcia]

11:31, 09.09.2019 | M.J.
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Tłuchowie uczestniczyła w XXXVI Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte, zorganizowanym przez Zespół Szkół Morskich w Gdańsku. 

Program spotkania był bogaty i atrakcyjny, a jego głównym punktem był udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbyły się 1 września przy Pomniku Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Na tej doniosłej i wzruszającej uroczystości, wyjątkowej lekcji patriotyzmu, obecni byli m.in. premier RP Mateusz Morawiecki, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz rodziny Westerplatczyków.

W czasie sympozjum przedstawiciele szkół z całej Polski, których patronem są bohaterscy Obrońcy Westerplatte, zwiedzili Gdańsk, odbyli rejs statkiem i spacer brzegiem morza. Oficjalna część sympozjum miała miejsce w Muzeum II Wojny Światowej, do którego uczestnicy przemaszerowali w uroczystym pochodzie po mszy św. w Bazylice Mariackiej. Udział w sympozjum zaowocował pięknymi wspomnieniami, zrodzonymi z ciekawych spotkań i niezapomnianych przeżyć.

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone