Zamknij

Najlepszy polski sędzia piłkarski zawita do Lipna!

13.42, 21.06.2022 M.J. Aktualizacja: 16.53, 21.06.2022
Skomentuj Szymon Marciniak pojawi się podczas festynu na 100-lecie Mienia Lipno. /Fot. Łukasz Grochala (Materiały promocyjne Szymona Marciniaka)
REKLAMA

W najbliższą sobotę, 25 czerwca od godziny 11.00 na Stadionie Miejskim im. Wiesława Witeckiego w Lipnie będzie można spotkać najlepszego polskiego sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka.

W bieżącym roku Miejski Klub Sportowy Mień Lipno obchodzi setną rocznicę powstania. Z tej okazji zawiązany został komitet organizacyjny obchody stulecia klubu. Do współpracy włączyły się także Urząd Miejski w Lipnie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej, LZS Jastrzębie oraz Lipnowski Klub Tenisowy. 

Festyn na 100-lecie

W najbliższą sobotę, 25 czerwca na stadionie odbędzie się Festyn Sportowy w ramach obchodów 100-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Mień Lipno. 

W ramach imprezy odbędą się turnieje piłki nożnej zawodników Akademii Piłkarskiej MKS Mień Lipno - grupy ŻAK i ORLIK, a także mecz drużyn seniorów 100-letnich klubów sportowych: MKS Mień Lipno - Cuiavii Inowrocław oraz mecz drużyn oldboy: MKS Mień Lipno - MKS Drwęca Golub-Dobrzyń.

Ponad to przez cały czas trwania imprezy dostępne będą różne atrakcje dla dzieci i nie tylko. Bezpłatne dmuchane place zabaw, konkursy, animacje, zabawy integracyjne, stoisko sportowo-historyczne, stoisko gastronomiczne i wiele innych. 

Ze światowych boisk do Lipna

Bez wątpienia największą atrakcją obchodów będzie wizyta Szymona Marciniaka, najlepszego polskiego sędziego, który robi także karierę międzynarodową. Spotkanie odbędzie się w sobotę od godziny 11.00 na Stadionie Miejskim im. Wiesława Witeckiego w Lipnie. Najpierw arbiter poprowadzi kilka spotkań w turnieju AP Mień Lipno, a następnie odbędzie się spotkanie, podczas którego można będzie spotkać się z zacnym gościem.

Szymon Marciniak karierę arbitra rozpoczął w wieku 21 lat. Swój pierwszy mecz w Ekstraklasie poprowadził w 2009 roku, a w roku 2016 jako arbiter główny poprowadził Puchar Polski. W 2011 roku zadebiutował jako sędzia międzynarodowy, prowadząc spotkania w na Mistrzostwach Europy U-17 oraz w Lidze Europy. W 2016 roku był arbitrem podczas Mistrzostw Europy odbywających się we Francji, a dwa lata później po raz pierwszy wziął udział w turnieju najwyższej międzypaństwowej rangi, czyli Mistrzostwach Świata.

W listopadzie 2022 roku będziemy mogli oglądać go w Katarze.

Serdecznie zapraszamy!

(M.J.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%