Zamknij

Aż 32 medale pływaków z klubu Nemo Lipno

14:40, 28.02.2020 M.J. Aktualizacja: 14:43, 28.02.2020
Skomentuj Reprezentacja KP Nemo Lipno podczas zawodów w Mogilnie. /Fot. nadesłane Reprezentacja KP Nemo Lipno podczas zawodów w Mogilnie. /Fot. nadesłane

Zawodnicy Nemo Lipno mają za sobą kolejne niezwykle udane zawody. W minioną sobotę lipnowianie stawili się na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Mogilnie, gdzie wywalczyli aż 32 medale - 13 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych. Sukces cieszy tym bardziej, że pływacy rywalizowali na dystansie 50 i 100 metrów.

Złote medale wywalczyli: Filip Dąbek - 100 m dowolnym i 50 m motylkowym, Mateusz Gadomski - 100 m dowolnym, Zuzanna Lewandowska - 50 m st. grzbietowym, Nikodem Maklakiewicz - 50 m st. grzbietowym i 100 m st. grzbietowym, Maria Pasikowska - 50 m st. klasycznym, Maciej Rakowski - 50 m st. klasycznym, 100 m st. klasycznym i 100 m st. zmiennym oraz Martyna Zakrzewska - 100 m st. dowolnym, 100 m st. grzbietowym i 100 m st. zmiennym.

Srebrne krążki zdobyli: Filip Dąbek - 100 m st. zmiennym, Wojciech Grzywiński – 100 m st. grzbietowym, Karolina Górzyńska - 50 m st. grzbietowym i 50 m st. motylkowym, Agata Kowalska - 50 m. st. grzbietowym i 100 m st. grzbietowym, Gabriela Kowalska - 100 m st. grzbietowym, Zuzanna Lewandowska - 100 m st. zmiennym oraz Nikodem Maklakiewicz - 100 m st. klasycznym.

Brązowe medale zdobyli: Natalia Chlebowska - 50 m st. grzbietowym, Julia Cyranowicz - 50 m st. motylkowym, Wojciech Grzywiński - 100 m st. dowolnym, Karolina Górzyńska - 100 m st. grzbietowym, Agata Kowalska - 100 m st. zmiennym, Gabriela Kowalska - 50 m st. grzbietowym, Wojciech Krzyszczak - 100 m st. grzbietowym, Zuzanna Lewalska - 100 m st. grzbietowym, Maria Pasikowska - 100 m st. klasycznym i Marta Wojciechowska - 50 m st. grzbietowym.

Ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji po dwóch konkurencjach według punktów FINA zajął  Nikodem Maklakiewicz.
Imponująca liczba zdobytych medali zapewniła zawodnikom Nemo Lipno drugie miejsce w klasyfikacji medalowej na 19 startujących klubów.

Wierzymy, że tak udany pierwszy w 2020 roku występ naszych pływaków, to zapowiedź kolejnych sukcesów.