Zamknij

Udana pogoń Mienia! Wisła pewnie wygrała u siebie

23:10, 13.10.2019 M.J. Aktualizacja: 19:49, 15.10.2019
Skomentuj Bartosz Kempiński (w środku) zdobył kolejną bramkę dla drużyny Mienia Lipno. /fot. Marcin Jaworski Bartosz Kempiński (w środku) zdobył kolejną bramkę dla drużyny Mienia Lipno. /fot. Marcin Jaworski

W dziesiątej kolejce V ligi kujawsko-pomorskiej drużyna lipnowskiego Mienia podejmowała u siebie ekipę Szubinianki Szubin. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim im. Wiesława Witeckiego nie mogli narzekać na nudę.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla podopiecznych trenera Tomasza Strzeleckiego, którzy po rzucie karnym prowadzili 1:0 już od czwartej minuty. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Lewicki.

Niestety po dwudziestu minutach gry to goście przejęli inicjatywę. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyli trzy bramki. W 25. minucie gola strzelił Paweł Łukomski, w 31. minucie podwyższył Konrad Polawski, który sześć minut później zdobył bramkę na 3:1. Gdy wydawało się, że w drugiej połowie Szubinianka będzie się bronić, a Mień nie zdoła wyrównać, nasi zawodnicy od pierwszych minut ruszyli do ataku. W 52. minucie Bartosz Kempiński zdobył bramkę na 2:3, a dwie minuty później do remisu doprowadził Kamil Markowski. Co więcej, w 59. minucie drużyna Mienia wyszła na prowadzenie po bramce Dawida Cymermana. Niestety w 70. minucie Konrad Polawski doprowadził do remisu i od tej pory Szubinianka zaczęła się bronić, grając tylko z kontry. Nasza drużyna miała jeszcze kilka sytuacji, ale nie zdołała zmienić wyniku tego spotkania. Mimo tego, naszym piłkarzom należom się wyrazy uznania za rozegranie bardzo dobrego spotkania!

W innym meczu V ligi kujawsko-pomorskiej Wisła Dobrzyń u siebie podejmowała drużynę Gopła Kruszwica. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna pewnie pokonała rywali 3:1. W piętnastej minucie goście objęli prowadzenie po bramce Michała Kruszczyńskiego. Jednak później strzelali już tylko zawodnicy Wisły Dobrzyń. Na listę strzelców wpisali się Patryk Olewiński (33', 70') oraz Paweł Wyczałkowski (90').

Po dziesięciu kolejkach sezonu 2019/2020 Wisła Dobrzyń zajmuje ósme miejsce z czternastoma punktami na koncie. Mień jest trzynasty i zgromadził dziewięć oczek.