Zamknij

Materiały budowlane, czyli w co trzeba się zaopatrzyć

09:54, 06.04.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Budowa domu, jak i remont będzie związany ściśle nie tylko z koniecznością wcześniejszego zaplanowania prac, lecz także zgromadzenia potrzebnych materiałów. Pustaki to nie wszystko, choć stanowią podstawę takich robót, bo narzędzia, kleje, zaprawy czy nawet gwoździe również okażą się niezastąpione.

Jakie narzędzia na budowę?

Oczywiście doświadczenie ekipy budowlanej to jedno jednak żadna praca nie może obejść się bez specjalnych narzędzi, które pozwolą na precyzyjne wykonanie zaplanowanych robót. Dysponując dobrym wyposażeniem, można samodzielnie wykonać część prac, bo z obsługą wiertarki czy wkrętarki na pewno nikt nie będzie miał trudności. Wśród sprzętu budowlanego nie może więc zabraknąć:

  • poziomicy laserowej, która pozwoli na postawienie idealnie prostych ścian. Takie urządzenie jest obecnie powszechne, więc z jego zakupem nie będzie problemu. Należy jednak pamiętać, by dokupić specjalny statyw do lasera, jeśli nie znajduje się w zestawie.
  • specjalnych mieszadeł do zapraw. Takie elektronarzędzia będą niezbędny przy mieszaniu zarówno zapraw murarskich, jak i klejów. Należy jednak pamiętać, by po skończonej pracy dokładnie umyć je.
  • młotków najlepiej o różnych rozmiarach i kształtach, bo niestety jednym małym młotkiem można wykonywać, ale tylko drobne prace w obrębie garażu.
  • kielnie, które okażą się niezbędne przy nakładaniu cienkich warstw zaprawy czy kleju
  • pace do wyrównywania powierzchni
  • piły widiowej do przecinania pustaków wykonanych z komórkowego betonu

Oczywiście jest to tylko niewielka część narzędzi, jaka będzie potrzebna, bo na pewno specjalistyczne elektronarzędzia, piły czy przecinaki również powinny znaleźć się na liście.

Jaki tynk elewacyjny?

Wykończenie budynku jest tak samo ważne, jak jego budowa więc trzeba zastanowić się jaki materiał będzie odpowiedni. Najczęściej wybierany jest tynk mozaikowy, dzięki któremu ściany zyskują estetyczny wygląd. Oczywiście taki rodzaj tynku można stosować na całej powierzchni ścian bądź można nim podkreślać tylko detale elewacji. Tutaj wybór zależy już od gustu. Dużą zaletą jest łatwość jego nakładania oraz wydajność. Przede wszystkim tynk mozaikowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne więc tym bardziej warto zainwestować w taki rodzaj elewacji.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Z zakupem potrzebnych materiałów nie będzie obecnie żadnego problemu, bo prócz typowych budowlanych składów można je nabyć w marketach. Na uwagę zasługuje również budowlany.eu, gdzie każdy zainteresowany znajdzie szeroki wybór niezbędnych materiałów zarówno do budowy domu, jak i przeprowadzenia remontu. Warto jednak przed zakupem zwrócić uwagę na ich jakość, a zwłaszcza gdy kupowane są silikony, kleje czy zaprawy, bo w tej kwestii skład ma ogromne znaczenie. Materiały budowlane powinny być przede wszystkim trwałe, dlatego lepiej sięgać po produkty znanych i cenionych producentów, nawet jeśli będzie wiązało się to z poniesieniem dodatkowych kosztów.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone