Zamknij

Wakacje 2018 bez stresu? Zobacz ranking ubezpieczeń turystycznych 2018

00:00, 20.03.2018 | artykuł sponsorowany
Fot. depositphotos

Wakacyjny wyjazd to coś, na co wiele osób czeka przez cały rok. To czas na odpoczynek, odprężenie, regenerację sił i możliwość zdystansowania się do świata. Doskonała okazja, aby odciąć się od stresów, nerwów, niepokojów i zmartwień. Jest to jednak również czas, w którym warto zadbać o swoje bezpieczeństwo, szczególnie jeżeli jest to wyjazd za granicę.

Większa swoboda sprzyja nieszczęśliwym wypadkom, a leczenie za granicą wiąże się często z bardzo wysokimi kosztami. Warto się przed nimi w jakiś sposób zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ubezpieczenie turystyczne. Jakie będzie najlepsze? Warto poznać ranking ofert polis turystycznych na 2018 rok.

Ranking ubezpieczeń - na co zwracać uwagę

Zanim wybierze się odpowiednie ubezpieczenie podróżne, warto zapoznać się z co najmniej kilkoma ofertami. Konkurencja na rynku ubezpieczeniowym jest bardzo duża, a to powoduje, że kolejne firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz lepszych warunków.

Zanim jednak rozpocznie się analizę dostępnych polis, trzeba wiedzieć, na jakie elementy zwracać uwagę. Trudno bowiem porównywać wysokość składek czy warunki umowy, nie wiedząc, co tak naprawdę jest ważne.

Pierwszym i podstawowym elementem są potrzeby oraz oczekiwania podróżnego. Trzeba się zastanowić, jakie stawki obowiązują w miejscu podróży za pobyt w szpitalu, operacje czy badania. Trzeba oszacować koszty, jakie trzeba będzie ponieść w razie ewentualnego zdarzenia i na taką kwotę należy się ubezpieczyć. Jeżeli więc jakaś polisa oferuje limity poniżej oczekiwań, to nie warto jej kupować, bo różnicę pomiędzy kosztami a sumą ubezpieczenia, uregulować będzie musiał ubezpieczony z własnych środków.

Drugą kwestią jest zakres umów, czyli zdarzeń, które są objęte ochroną. Polisa turystyczna chroni w razie nagłych wypadków, do których dojdzie w czasie pobytu za granicą. Trzeba więc zwrócić uwagę, czy ochroną objęty jest pobyt w szpitalu, badania, operacje i zabiegi. Czy suma gwarantowana pozwoli pokryć koszty leczenia złamań i zwichnięć.

Nie bez znaczenia są również wyłączenia. Powinno się więc zwrócić uwagę na to, czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wyłącza w umowie ochrony ubezpieczeniowej w razie wypadku, do którego dojdzie w czasie uprawnia sportów – niektóre firmy stosują tego rodzaju zabiegi.

Mając już pełen pakiet informacji można się skupić na analizie rankingu ubezpieczeń turystycznych.

Chcąc wybrać dla siebie dobre ubezpieczenie turystyczne na www.polisaturystyczna.pl najlepiej prześledzić zestawienie rankingowe. Wśród dostępnych na rynku ofert ubezpieczeń turystycznych klasyfikacja wygląda następująco:

  1. AXA – ubezpieczenie turystyczne Travel. Jest to polisa polecana szczególnie osobom, które potrzebują szybko kupić ubezpieczenie i są gotowe na zawarcie go przez internet. Jedna polisa obejmuje kilka ryzyk, a dodatkowym zabezpieczeniem jest ochrona bagażu,
  2. Aviva – ubezpieczenie „W Podróży”. Polisa gwarantuje możliwość odbycia wizyty lekarskiej, przejścia zabiegów i leczenia szpitalnego, a w razie poważnego zdarzenia, firma finansuje również koszt akcji ratowniczej w górach i na morzu,
  3. TU Europa – ubezpieczenie Travel World. Polisa pokrywa koszty pomocy medycznej i w razie poważnego zdarzenia finansuje również powrót do domu transportem medycznym. Dodatkowa ochrona dotyczy sytuacji, w której podróżny zagubi swoje dokumenty lub bagaż.
  4. Aegon – ubezpieczenie Travel pomoc w podróży. Jest to polisa, którą zawrzeć można w kilka minut za pośrednictwem internetu. Ubezpieczenie kosztów leczenia to podstawowa forma. Polisa udostępnia bardzo szeroką gamę różnorodnych rozszerzeń.

To zaledwie cztery najbardziej popularne polisy ubezpieczeniowe. Można oczywiście poszukać czegoś więcej, ale wówczas podjęcie decyzji będzie z pewnością znacznie trudniejsze.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone