Rozwód to jeden z najbardziej złożonych i emocjonalnie obciążających procesów w życiu człowieka. Wymaga nie tylko skupienia się na skomplikowanych kwestiach prawnych, ale także radzenia sobie z emocjami. Należy także pamiętać, że wynik postępowania będzie nie tylko wpływać na byt prawny związku małżeńskiego, ale również może kształtować kwestie związane z władzą rodzicielską, alimentami, kontaktami z małoletnimi, sposobem korzystania ze wspólnego mieszkania - a także w niektórych przypadkach z podziałem majątku.
Dlatego warto zastanowić się nad zaangażowaniem profesjonalnego pełnomocnika w osobie radcy prawnego lub adwokata, który wykorzysta swoją wiedzę oraz doświadczenie w celu ochrony interesu klienta. Tym bardziej, że często dopiero na sali sądowej okazuje się, że druga strona sporu (małżonek) już korzysta z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie radcy prawnego lub adwokata. Pomoc prawnika w takiej sytuacji, zapewni nie tylko “równowagę sił”, ale również, jeżeli taka jest wola Mocodawcy, zainicjuje postępowanie mediacyjne.
Adwokat lub Radca Prawny, stanowi wówczas nie tylko znaczące wsparcie w negocjacjach, ale również pomoże ustalić warunki ugody (np. w kwestiach związanych z dziećmi i majątkiem), które jednocześnie będą zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
Pomoc radcy prawnego lub adwokata w trakcie procesu
Dzięki doświadczeniu i wiedzy profesjonalnego pełnomocnika, możliwe jest nie tylko przyspieszenie procesu rozwodowego, ale także zminimalizowanie ryzyka proceduralnych błędów.
Należy pamiętać, że postępowanie rozwodowe często łączy się z innymi postępowaniami sądowymi, w których pomoc profesjonalnego pełnomocnika w osobie radcy prawnego lub adwokata, może mieć istotne znaczenie dla końcowego rezultatu. Jak pokazuje praktyka zawodowa, jest tu mowa nie tylko o postępowaniach związanych z podziałem majątku, ale również tych mniej oczywistych jak próby ograniczenia władzy rodzicielskiej czy kwestie związane z przemocą w rodzinie.
Wybierając prawnika, należy pamiętać, że uprawnienia do reprezentowania w postępowaniu sądowym posiadają jedynie profesjonalni pełnomocnicy czyli radcowie prawni i adwokaci. W celu jak najlepszej ochrony interesów, warto nawiązać współpracę z radcą prawnym lub adwokatem, który posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie, a także wykaże się odpowiednim zaangażowaniem by osiągnąć rezultat możliwie najbliższy do oczekiwanego przez Klienta. Oprócz tego niewątpliwym atutem jest możliwość pracy współpracy z Kancelarią, której tworzą prawnicy specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa i w zależności od stanu faktycznego sprawy i pojawiających się problemów będą w stanie udzielić kompleksowej pomocy prawnej jak np : jrprawnicy.pl/prawo-rodzinne.
W czym jeszcze może pomóc radca prawny lub adwokat w trakcie procesu rozwodowego?
Nie ulega wątpliwości, że z uwagi na mnogość rozstrzygnięć, które zapadają w postępowaniu rozwodowym (zarówno w sferze bytu małżeństwa, przyczyn jego rozpadu, kwestii rodzicielskich oraz majątkowych) wynik tego postępowania w sposób fundamentalny wpłynie nie tylko na pozycję procesową w kolejnych postępowaniach, ale przede wszystkim nada ramy nowemu etapowi życia. Wszelkie popełnione w toku postępowania błędy mogą być niezwykle trudne bądź niemożliwe do naprawienia, co tym bardziej wymaga skupienia i pełnego zaangażowania w trakcie postępowania sądowego.