Zamknij
REKLAMA

Ważne porozumienie pomiędzy Powiatem, Policją oraz ITD. Od teraz...

15.58, 27.06.2022 M.J. Aktualizacja: 16.14, 27.06.2022
Skomentuj Podpisanie umowy w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. /Fot. podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie
REKLAMA

Ważne i potrzebne porozumienie zostało zawarte w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie.

Od teraz, jeśli policjanci oraz inspektorzy transportu drogowego będą mieli wątpliwości do stanu technicznego kontrolowanego pojazdu, skorzystają z pomocy Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów. To znacznie ułatwi funkcjonariuszom pracę i znacząco wpłynie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu.

[ZT]7506[/ZT]

W Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie starosta lipnowski Krzysztof Baranowski, Komendant Powiatowy Policji w Lipnie mł. insp. Anna Kochowicz i Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Marcin Mroczkowski podpisali ważne porozumienie.

Zawarta umowa umożliwia policjantom i inspektorom transportu drogowego korzystanie z pomocy okręgowych stacji diagnostycznych. Od tej pory, jeśli podczas kontroli drogowej wystąpią wątpliwości, co do stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze mogą przekierować pojazd do stacji i skorzystać z infrastruktury i wyposażenia kontrolno-pomiarowego, którymi dysponuje.

Porozumienie umożliwia więc bieżące wykonanie niezbędnych czynności diagnostycznych, które rozwieją wątpliwości funkcjonariuszy i użytkowników pojazdów a tym samym wpłynie realnie na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

autor: podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

[ALERT]1656338092124[/ALERT]

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%