Zamknij
REKLAMA

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Lipna [ZDJĘCIA]

18.15, 17.06.2022 M.J. Aktualizacja: 18.15, 18.06.2022
Skomentuj W tym roku po raz pierwszy ulicami Lipna przeszła jedna, wspólna procesja z wiernymi obu parafii. /Fot. Maciej Kamiński
REKLAMA

Tradycyjnie w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego w kościele katolickim odbywa się uroczystość Bożego Ciała. Także ulicami Lipna przemaszerowała procesja z Najświętszym Sakramentem. 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa potocznie zwana Boże Ciało, to święto w kościele katolickim, które obchodzone jest dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. 

[FOTORELACJA]851[/FOTORELACJA]

Przez wiele lat procesje Bożego Ciała odbywały się na terenie obu lipnowskich parafii. W tym roku było jednak inaczej. Wierni obu parafii wspólnie przemaszerowali z jednego kościoła do drugiego.

Uważam, że był to dobry pomysł, aby przemaszerowała jedna, wspólna procesja ulicami Lipna. Obie parafie się zjednoczyły w to ważne dla katolików święto

- powiedziała jedna z parafianek. 

O godzinie 10.00 w parafii Błogosławionego biskupa Michała Kozala odprawiona została uroczysta msza święta, a po niej wszyscy wierni wyruszyli w procesji, zatrzymując się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane  były fragmenty czterech Ewangelii. 

Przy ostatnim, czwartym ołtarzu wiernym udzielono uroczystego błogosławieństwa sakramentalnego. Uroczystości zakończyły się w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie.

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy, jest także świętem nakazanym.

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%