Zamknij
REKLAMA

Lipno: Zieleń Miejska rozpoczęła wiosenne prace [ZDJĘCIA]

21:07, 17.05.2022 | M.J.
Skomentuj Do zadań Działu Zieleni Miejskiej należy między innymi dbanie o tereny wzdłuż Bulwaru im. Poli Negri. /Fot. Maciej Wierzbicki
REKLAMA

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie jak co roku w okresie wiosennym porządkuje po zimie podległe mu tereny zielone miasta.

Doświadczeni pracownicy Działu Zieleni Miejskiej, z pełnym zaangażowaniem, przygotowują miejskie trawniki, rabatki i pasaże, aby służyły mieszkańcom miasta i wzbogacały estetyczny wizerunek wspólnego otoczenia.

- Jest to praca wymagająca od osób wiedzy, cierpliwości i doświadczenia, ale tego właśnie oczekują mieszkańcy miasta od naszej firmy. Dla nas widok spacerujących w wolnych chwilach mieszkańców, delektujących się naszą wspólną przestrzenią zieloną, jest największą zapłatą za włożony trud i jednocześnie coroczną motywacją do wiosennych prac. W połowie maja efekty naszych prac są już doskonale widoczne w naszym mieście

– mówi Marcin Kawczyński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Oczekiwania mieszkańców

Blisko dwudziestu pracowników Działu Zieleni Miejskiej, jak każdego roku zadbało o podległe im tereny zielone na obszarze niemal całego miasta. Estetyczne efekty działań są wizytówką Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i powodują wysokie oczekiwania mieszkańców w stosunku do ich pracy.

[FOTORELACJA]837[/FOTORELACJA]

Długa droga do sukcesu

Pełen sukces estetyczny i użytkowy pracy PUK widoczny jest dopiero z początkiem maja, to jednak wyłącznie finał długiej drogi. Zaczyna się ona już w grudniu, kiedy pracownicy przedsiębiorstwa planują i projektują.

- W styczniu i lutym wykonujemy wstępne prace, jeszcze w przedsiębiorstwie. Z początkiem marca przenosimy się w teren, gdzie pracujemy intensywnie do połowy maja. Z końcem maja mieszkańcy mogą już podziwiać i korzystać z efektów naszych prac. Terminarz prac jest zależny też od pogody i ulega nieznacznym korektom. Satysfakcja mieszkańców jest szczególnie motywująca dla nas

– dodaje Marcin Kawczyński.

Ciągłe wyznawana

Każdy nowy sezon dla Działu Zieleni Miejskiej wiąże się z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami lokalnej społeczności. W bieżącym roku na przykład na terenie przy Nowym Centrum Lipna zainstalowano dodatkowe ławki dla większej wygody kupujących i zwiedzających. Na Placu Dekerta ustawiono nowe kwietniki, aby poprawić jeszcze bardziej estetykę otoczenia Ratusza Miejskiego. Widać w działaniach dążenie do zaspokojenia rosnących oczekiwań i potrzeb mieszkańców.

[ZT]7280[/ZT]

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%