Zamknij
REKLAMA

Flota się zwiększa. Powiat przekazał kolejne autobusy [ZDJĘCIA]

16:58, 12.05.2022 | M.J.
Skomentuj Powiat zakupił dwa autobusy dla Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Powiatowy Zakład Transportu Publicznego znów powiększył swój tabor, tym razem o dwa 35-osobowe autobusy marki MAN. Nowe pojazdy już wyruszyły na drogi powiatu lipnowskiego. Będą także służyły do wyjazdów okazjonalnych.

Po zakończeniu obrad XXXVII sesji Rady Powiatu w Lipnie, która odbyła się w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Lipnie starosta Krzysztof Baranowski wraz z wicestarostą Marią Kulig oraz Przewodniczącą Rady Powiatu w Lipnie Anną Smużewską przekazał na ręce Dyrektora Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego w Lipnie – Wiesława Kempińskiego dowody rejestracyjne i kluczyki do dwóch nowo zakupionych autobusów.

[FOTORELACJA]831[/FOTORELACJA]

Są to pojazdy marki MAN w zabudowie IRIZAR, 35 osobowe (plus kierowca i pilot), klasy zbliżonej do turystycznej, wyposażone m.in. w klimatyzację oraz DVD.

Tym samym flota Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego powiększyła się do 26 pojazdów. Nowe autobusy już dziś wyruszyły na drogi i wykorzystywane będą na liniach stałych oraz wyjazdach okazjonalnych.

- Widzimy, że jest zapotrzebowanie na usługi Powiatowego Zakładu Transportu Publicznego, dlatego inwestujemy. Ważne są także kwestie ekonomiczne, ponieważ te 35-osobowe autobusy palą dużo mniej niż 50-osobowa scania, a często szkoły potrzebują przewieźć na przykład trzydzieścioro uczniów. To dobre wozy, po generalnym serwisie, mam nadzieję, że będą nam służyły jak najdłużej

- powiedział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski. 

Koszt zakupu dwóch autobusów to kwota ok. 450 tysięcy złotych brutto.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

[ZT]7280[/ZT]

 

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%