Zamknij
REKLAMA

Będą zmiany na maturze! Chodzi o nowy, obowiązkowy przedmiot

12:15, 04.05.2022 | Źródło: Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Już w przyszłym roku na maturze wrócą obowiązkowe egzaminy ustne. Od 2025 roku natomiast maturzyści będą musieli obowiązkowo pisać dodatkowy przedmiot. 

Dla blisko 300 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia dziś, 4 maja, rozpoczęły się egzaminy maturalne. 

O godzinie 9:00 rozpoczął się sprawdzian wiedzy z języka polskiego. W tym roku maturzyści nie muszą przystępować do egzaminów ustnych. Obowiązek ten wróci już za rok. 

- Wraca to, co było przed pandemią. Zrezygnowaliśmy z egzaminów ustnych z powodu warunków sanitarno-epidemiologicznych - wskazał wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski i zaznaczył, że w tym roku przystąpienie do egzaminów ustnych było dobrowolne. 

Matura. Będzie dodatkowy przedmiot obowiązkowy

Wiceminister Tomasz Rzymkowski na antenie radia przypomniał, że ministerstwo w 2025 roku wprowadzi na maturze dodatkowy przedmiot obowiązkowy. Jaki to będzie przedmiot?

Resort w tym wypadku wybór ten pozostawi zdającemu. 

Obecnie maturzyści muszą podejść do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym. To język polski, matematyka i język obcy. 

(Źródło: Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%