Zamknij
REKLAMA

Planowane są kolejne remonty w lipnowskim szpitalu. Co tym razem?

14:04, 21.04.2022 | M.J.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Szykują się kolejne inwestycje w lipnowskim szpitalu. Po generalnym remoncie i przebudowaniu Izby Przyjęć, które zakończono w styczniu br., teraz planowane są remonty dwóch oddziałów lipnowskiej lecznicy. 

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie podpisana została umowa z Biurem Projektowania i Realizacji Architektury WAW Włodzimierz Kaniewski na wykonanie prac projektowych dotyczących realizacji zadania pn. „Modernizacja oddziału neurologicznego i chirurgicznego w Szpital Lipno”.

Przedmiot umowy będzie realizowany etapami, na które składa się wykonanie określonych elementów:

Etap I 

  • Opracowanie koncepcji projektowej uzgodnionej i zatwierdzonej przez przedstawicieli Zamawiającego, która stanowić będzie podstawę do sporządzenia projektu budowlanego, a także pozostałych opracowań.

Etap II – Wykonanie dokumentacji projektowej:

  • Pozyskanie wszelkich niezbędnych materiałów do opracowania przedmiotu  zamówienia;
  • Opracowanie na podstawie wybranego wariantu kompletnego projektu budowlanego (wraz z niezbędnymi instalacjami, przyłączami);
  • Sporządzenie projektu wykonawczego;
  • Sporządzenie kompleksowych Specyfikacji Technicznych Warunków Wykonania i Odbioru Robót;
  • Przedmiarów i kosztorysów robót (inwestorskich i ofertowych).

Etap III – nadzór autorski;

  • wykonywanie nadzoru autorskiego na budowie nad prowadzonymi robotami budowlanymi w ramach zadania.

- Cieszę się z poprawy warunków w naszym szpitalu. Spółka Szpital Lipno, której 100% udziałowcem jest Powiat Lipnowski od wielu lat zmienia swoje oblicze. Remontujemy oddziały, zwiększamy zakres oferowanych usług, doposażamy oddziały w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu nasi mieszkańcy nie muszą już jeździć do dużych miast, aby skorzystać ze specjalistycznych usług medycznych. Tylko w ostatnim czasie wyremontowaliśmy blok operacyjny, izbę przyjęć oraz wiele innych elementów szpitalnego "krwiobiegu". Zmienia się także otoczenie szpitala. Powstał nowy parking, teren został ogrodzony, a w przyszpitalnym parku powstały altanki i ławki. Najważniejszym jednak jest fakt, że szpital każdy rok budżetowy, kończy „na plusie”, dzięki czemu możliwy jest nieprzerwany rozwój naszej placówki

- powiedział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski.

Na wykonanie prac projektowych dotyczących realizacji zadania pn. „Modernizacja oddziału neurologicznego i chirurgicznego w Szpital Lipno” podpisano w Starostwie Powiatowym w Lipnie umowę z Biurem Projektowania i Realizacji Architektury WAW Włodzimierz Kaniewski.


fot. Damian Siedlecki | Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki

(źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie)

 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LolLol

0 0

Leki też się znajdą? 10:29, 24.04.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%