Zamknij
REKLAMA

Motocyklista miał 1.5 promila alkoholu we krwi...

15:49, 30.06.2021 |
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Ponda 1,5 promila miał motocyklista, który dziś w nocy jechał przez Rumunki Głodowskie. Ponadto pojazd nie posiadał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy, który za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Lipna zgodnie z poleceniem dyżurnego jednostki przemieszczali się w piątek (25 czerwca) o 2.00 między rejonami patrolowymi, gdy zauważyli jadącego z przeciwnego kierunku motocyklistę. Na widok radiowozu prowadząca go osoba zjechała na pobocze. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Patrolowcy przystąpili więc, do kontroli drogowej. Już podczas pierwszego kontaktu z mężczyzną, który prowadził rometa funkcjonariusze wyczuli zapach alkoholu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Dalsza kontrola ujawniła, że pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia oraz nie przeszedł wymaganych badań technicznych.W związku z tym policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny 33-letniemu mieszkańcowi gminy Chrostkowo.

Oprócz zarzutu, który mężczyzna usłyszy za kierowanie w stanie nietrzeźwości musi się także przygotować na karę pieniężną z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

oficer prasowy KPP w Lipniepodkom. Małgorzata Małkińska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%