Zamknij
REKLAMA

Znamy nowego biskupa włocławskiego. Wiesława Meringa zastąpi...

15:35, 27.04.2021 | N.S.
Skomentuj Bp Krzysztof Wętkowski został nowym biskupem diecezji włocławskiej /Fot. KEP
REKLAMA

Nuncjatura Apostolska w Polsce podała nazwisko nowego biskupa włocławskiego. Wiesława Alojzego Meringa zastąpi Krzysztof Wętkowski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.

Biskup Wiesław Mering powinien być na emeryturze już od ponad czterech miesięcy. 10 grudnia 2020 roku skończył 75 lat. Tego dnia, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, złożył na ręce papieża rezygnację z zajmowanego urzędu.  

Choć zwykle nowy biskup jest powoływany wraz z przyjęciem rezygnacji ustępującego hierarchy, w przypadku diecezji włocławskiej tak się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że niełatwo było znaleźć następcę biskupa Wiesława Alojzego Meringa. 

Nazwisko nowego biskupa włocławskiego poznaliśmy dziś. W południe Nuncjatura Apostolska w Polsce wydała w tej sprawie specjalny komunikat. 

Jak poinformował Nuncjusz Apostolski, biskupa Wiesława Meringa zastąpi na stanowisku biskupa Krzysztof Wętkowski, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.

Ojciec Święty Franciszek:
Przyjął rezygnację biskupa Wiesława Meringa z posługi biskupa włocławskiego.
Mianował biskupem włocławskim dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej Krzysztofa Wętkowskiego.
Warszawa, 27 kwietnia 2021 roku.

                                                                        + Salvatore Pennacchio   Nuncjusz Apostolski              

- czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Nowy biskup włocławski ma 58 lat. Urodził się w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze gnieźnieńskiej 4 czerwca 1988 r. Rok później został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zakończył uzyskaniem tytułu doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

[ZT]5998[/ZT]

Po studiach bp Krzysztof Wętkowski pełnił posługę w archidiecezji gnieźnieńskiej. Od 1994 r. był rzecznikiem prasowym oraz referentem ds. środków społecznego przekazu Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Następnie (w latach 1995-2012) pełnił obowiązki kanclerza Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Od 2012 r. zajmował stanowisko biskupa pomocniczego. Jego biskupia dewiza to state in fide (trwajcie mocno w wierze) z 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian. 

Nowy biskup włocławski jest członkiem Rady Prawnej KEP, członek Kościelnej Komisji Konkordatowej i przewodniczącym Zespołu Roboczego ds. Nowelizacji Statutu i Regulaminu KEP.

źródło: ddwloclawek.pl

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26 10:05, 29.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%