Zamknij
REKLAMA

Dostałeś takiego SMS-a? Nie klikaj w link, bo może cię to słono kosztować

19:39, 17.04.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

CERT Polska ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod firmę kurierską. Kliknięcie w link znajdujący się w wiadomości sms może sprawić, że stracisz dostęp do konta bankowego. 

- Twoja paczka została zatrzymana przez sluzby celne - smsy o dokładnie takiej treści (m.in. bez polskich znaków) otrzymało już wielu Polaków.

To próba oszustwa. Cyberprzestępcy wysyłają fałszywą wiadomość podszywając się pod firmę kurierską DHL. 

 

Link zawarty w wiadomości zachęca do instalacji złośliwego oprogramowania, które może przejąć dane logowania do bankowości internetowej.

- Kliknięcie w link pobiera złośliwą aplikację na Androida, której celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary – czytamy.

Ostrzeżenie wydał również DHL.

- W ostatnim czasie mamy do czynienia ze wzmożoną aktywnością oszustw sms podszywających się pod DHL. Do wiadomości dołączone jest łącze kierujące do strony, która zachęca do pobrania fałszywej aplikacji. Prosimy o niepobieranie aplikacji i usunięcie tego typu wiadomości SMS - brzmi ostrzeżenie na stronie spółki.

Co zrobić, gdy daliśmy się oszukać i kliknęliśmy w link?

Eksperci z portalu niebezpiecznik.pl wskazują, że należy jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem. Należy jednak zrobić to z innego telefonu komórkowego niż ten, na który przyszedł sms. 

(M.O. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%