Zamknij
REKLAMA

Miniony rok nie był łatwy, ale PZTP wzbogaci swój tabor

14:06, 06.04.2021 | M.J
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. Marcin Jaworski (archiwum)
REKLAMA

Podczas jednej z marcowych sesji Rady Powiatu w Lipnie zostały podjęte stosowną uchwałą decyzje związane ze zmianą budżetu Powiatu Lipnowskiego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

W planie wydatków zostały wprowadzone zmiany w celu prawidłowej realizacji umowy zawartej z Wojewodą Kujawsko – Pomorskim w zakresie dopłat do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej realizowanych przez Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Lipnie. Umowa ta opiewa na kwotę 2.046.567,39 zł. W planie ujęto też wartość rekompensaty utraconych przychodów w wysokości 656 tys. zł.

Ważnym punktem było zwiększenie w/w planu o kwotę 400 tys. zł, którą przeznaczono na zakup jednego lub, jeżeli warunki cenowe na to pozwolą, dwóch autobusów, które wzbogaciły by tabor jakim dysponuje PZTP w Lipnie.

Rok 2020 nie był najlepszym z możliwych, podobnie jak początek roku 2021, ponieważ ogólnokrajowe wytyczne co do wprowadzanych obostrzeń rzutują np. na ilość wynajmów na wyjazdy turystyczne czy kulturalne realizowane przez stowarzyszenia, kluby, szkoły itd. Ponadto od października ubiegłego roku prowadzona jest nauka w szkołach ponadgimnazjalnych w systemie zdalnym, co przekłada się na dochody Zakładu ze sprzedaży biletów miesięcznych.

- Pomimo obecnie trudnej sytuacji Powiat jest przygotowany tak do funkcjonowania Zakładu w obecnych warunkach, jak i przygotowuje się do bardziej intensywnej pracy, gdy tylko sytuacja na to pozwoli. Nasi kierowcy pracują z pełnym zaangażowaniem, przestrzegają nałożonych wymogów sanitarnych i nie mogą się doczekać powrotu do zajęć na 100, a nawet więcej procent swoich i Zakładu możliwości. Mam nadzieję, że już niedługo cały wzbogacony tabor Naszego Zakładu ruszy na polskie drogi przywracając naszym mieszkańcom normalność i przybliżając piękno naszego kraju - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%