Zamknij
REKLAMA

Nowe przedszkole powstanie jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku

15:16, 19.02.2021 | M.J
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. /Fot. freepik.com
REKLAMA

Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku w Lipnie otwarte zostanie nowe przedszkole i żłobek. Usytuowane będzie w nowym budynku, który jest inwestycją powiatu lipnowskiego.

W dniu 27 stycznia 2021r. odbył się pierwszy przetarg nieograniczony pisemny (ofertowy) na najem lokalu użytkowego przeznaczonego na prowadzenie Niepublicznego Przedszkola oraz Żłobka na okres 3 lat. W jego wyniku wyłoniono najemcę, którym została Iwona Kwaśniewska prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą „KLUB MALUCHA”.

9 lutego br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lipnie podpisano umowę najmu, tym samym, jak zapewnia najemca, jeszcze w pierwszym kwartale tego roku w Lipnie otwarte zostanie nowe przedszkole i żłobek.

Nowa placówka mieścić się będzie w nowoczesnym budynku usługowo-biurowo-oświatowym przy ul. Nieszawskiej, w którym od 1 stycznia br. swoją siedzibę ma także Powiatowe Centrum Administracyjno - Księgowe. W budynku poza przedszkolem i żłobkiem oraz PCAK znajduje się także przestrzeń biurowa.

Budynek o powierzchni 600 metrów kwadratowych wybudowała firma El-Tech z Bogucina, a środki na realizację przedsięwzięcia pochodziły z dochodów własnych powiatu z niewielkim wsparciem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Grunty powiatu przy Nieszawskiej to nie tylko inwestycja w przestrzeń biurowo-usługową. Znajdują się tam także działki budowlane o powierzchni 10-14 arów.

- Cieszę się, że dzięki naszej wieloletniej, skrupulatnej polityce finansowej są pieniądze na taką inwestycję jak ta. Poza tym, że wiele oferujemy mieszkańcom Lipna i przedsiębiorcom, to także dbamy o wpływy do budżetu powiatu. Pięć działek już sprzedaliśmy. Zachęcamy do zakupu pozostałych, bo lokalizacja jest przepiękna. Mamy nadzieję, że w tym miejscu powstanie nowe, prężnie rozwijające się osiedle. Osiedle młodych ludzi, którzy w bliskim sąsiedztwie będą mieli las i całą infrastrukturę, sklepy, żłobek, przedszkole a nawet szpital. Na naszej inwestycji skorzystają wszyscy - młodzi przedsiębiorcy, a także miasto, które będzie miało wpływy z tytułu podatku od nieruchomości – powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%